Futsalisté si doma poradili s Vysokým Mýtem

Od - středa, 22. leden 2020 16:10
futsal ilustrační foto: Interobal Plzeň

Také třetí lednový zápas futsalisté Interobalu Plzeň výsledkově zvládli. V úterní předehrávce přehráli Nejzbach Vysoké Mýto 7:2 a potvrdili tak roli obrovského favorita. Nejproduktivnějším mužem zápasu byl Dušan Künstner.

Utkání se od začátku vyvíjelo podle předpokladů. Domácí kombinovali a hosté bránili v zataženém bloku. V úvodu zápasu předvedli Plzeňští několik zajímavých kombinací, které ovšem buď nebyly zakončeny nebo končily u brankáře hostí. Skóre otevřel v 10. minutě Jan Havel, kterého přesně na zadní tyči našel nástřel Dušana Künstnera. O dvě minuty později výborně presoval Tomáš Buchta, který vybojoval před brankovištěm Mýta balon a Peter Kozár nikým neatakovaný uklidil míč do sítě. Hráči ve žlutém ovšem přišli s rychlou odpovědí a vzápětí snížili poté, co už Lukáš Lecjaks nestačil vyrazit míč mimo tři tyče, byť si na balon sáhl. Od tohoto okamžiku sledovali diváci příliš neatraktivní podívanou a poločas se bez větších šancí dohrál za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhého poločasu vstoupili domácí po nepříliš příjemné poločasové přestávce znovu aktivně. A byli záhy odměněni. Střelu Petera Kozára vyrazil brankář hostí jen k Tomáši Vnukovi, který nekompromisně poslal dorážku pod břevno. Ve 26. minutě měl porci štěstí Michal Štrajt, kterého po straně vysunul Dušan Künstner a jeho nástřel před branku si gólman Nejzbachu ztečoval do sítě. Ve 31. minutě byl k vidění další gól Michala Štrajta. Martin Zdráhal nahodil míč před branku Mýta středem hřiště a probíhající „Miki“ tečoval stehnem balon do protipohybu brankáře. Plzeňští si i nadále tvořili velké šance, které několikrát vyústily v zakončení do odkryté branky, hosté však mnohdy nemožně gól odvrátili. Tři minuty před koncem pohlednou kombinací snížilo Vysoké Mýto na 5:2. To se ovšem nelíbilo Dušanu Künstnerovi, který na vlastní polovině sebral balon, prošel mezi dvěma hráči a uklidil míč mezi nohy brankáře. Závěrečný gól zápasu obstaral 15 vteřin před koncem Michal Kovács, kterému dárek, v podobě zakončení do prázdné branky, obstaral Tomáš Vnuk.

Interobal se tak po výhře 7:2 posunul do čela tabulky základní části. V pátek navíc čeká vzájemný zápas dva konkurenty v boji o první místo - Spartu a Chrudim.