Od - neděle, 1. srpen 2021 21:05
Fotbalisté Plzně otočili duel s Bohemians. Tři body zařídil krásnou trefou Káčer Foto: FCVP

Čtvrtý soutěžní zápas v sezoně a čtvrtá výhra 2:1. Viktoriáni zvládli další těžký duel, tentokráte v pražském Ďolíčku dokonce museli poprvé otáčet výsledek. To se západočeskému týmu povedlo díky gólům Jeana-Davida Beauguela z pokutového kopu a výstavní trefě Miroslava Káčera.

Už v úvodní desetiminutovce si svěřenci trenéra Michala Bílka vypracovali jednu velkou šanci, kdy po rohovém kopu Miroslava Káčera zakončoval na vzdálenější tyči Pavel Šulc. Ten však trefil jen jednoho z bránících hráčů. To Bohemians využili hned první příležitost, po faulu Šulce na dlouholetého viktoriána Jana Kovaříka nařízenou penaltu proměnil David Puškáč. Chvíli po inkasované brance Káčer skvěle vybojoval míč pro Jhona Mosqueru, který zleva odcentroval k Joelu Kayambovi, jenže konžský záložník v těžké pozici pálil nepřesně. Plzeňský křídelník se poté zjevil v roli nahrávajícího, když položil balon na hlavu Lukáše Hejdy, ale ani ten gól nevsítil. A když nevyšly ani nadějné nůžky Jakuba Brabce, tak Viktorka odcházela do kabin za nepříznivého skóre.

Ihned na začátku druhé půle měl velkou šanci Tomáš Chorý po přihrávce Kayamby, plzeňská věž v útoku ale z voleje pálila vedle. Vytáhlý útočník však zanedlouho vybojoval pokutový kop pro svého parťáka na hrotu a Jean-David Beauguel srovnal stav zápasu. Neustálá aktivita Západočechů byla odměněna dvacet minut před koncem. Chorý posunul balon Káčerovi a ten se zpoza vápna trefil náramně na zadní tyč. Červenomodří tak otočili výsledek ve svůj prospěch a po výhře 2:1 si odváží zpátky do Plzně všechny tři body.