×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9969

Fotbalista Řezník se vrhnul na investice

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 7. září 2020 11:39

Auta jsou fajn, ale ty nevydělávají, říká s úsměvem obránce FC Viktorie Plzeň Radim Řezník (31). Podařilo se nám Radima zastihnout mezi tréninky a krátce pohovořit o investování.

Určitě není tajemstvím, že v Plzni si hráč tvého formátu vydělá slušné peníze. Jak s takovými financemi naloží mladý kluk, nesemele ho to? Je jasné, že když v 25 letech máš poprvé v životě nadbytek, tak začneš utrácet za zbytečnosti. Znám kluky, kteří to neustáli a za celou svou kariéru v podstatě nic neušetřili. Po konci kariéry to pak neměli jednoduché. Naštěstí mám skvělého finančního poradce a ten mě vždy v čas zachránil od investic do "kravin”.

A co jsou tedy podle tebe ty správné investice, do čeho vkládáš své finanční prostředky? Důležité je jít na to selským rozumem… Vím, že třeba akciím a dluhopisům vůbec nerozumím, je to pro mě moc virtuální realita. Já si na to potřebuji sáhnout a vědět, že vložené peníze mohu kdykoli dostat zpět. Jsem přesvědčený o tom, že investovat do nemovitostí je správně. Když si to dobře nastavíš, výnos může být fakt zajímavý.

Mám pocit, že do nemovitostí investuje poslední dobou snad každý, což táhne ceny nahoru. Dá se vůbec postavit slušné portfolio za aktuální ceny? Já si myslím, že na investice do nemovitostí není žádná doba špatná. Mám v plánu investovat třeba na 10-15 let, tak to podle mě dává smysl i za současné ceny. Nechci nemovitost na spekulaci. Tu dobu, kdy se to vyplatilo, jsem už prošvihnul.

Spousta investorů radí čekat, co s cenami udělá korona krize. Nejdeš tak trochu proti proudu, když kupuješ i v téhle době, kdy ceny nepadají? Myslím, že žádná doba není špatná. Co když s krizí přijde obrovská inflace? Jedinou jistotou bude nemít hotovost. Proto peníze raději vložím do nemovitosti v dobré lokalitě. Můj cíl je jednoduchý, to co teď investuji do nemovitostí, bude pro mě jednou aktivně pracovat a moje rodina bude do jisté míry zajištěná.

To zní poměrně jednoduše, ale jak se taková dobrá lokalita hledá? Nemáš strach, že koupíš špatně a přijdeš o hodně peněz? Popravdě za těch devět sezón, co hraju v Plzni, to tady celkem znám a beru Plzeň za svůj domov. Vím, že super lokalita je třeba širší centrum konkrétně Severní předměstí. V Plzni vzniká hodně projektů, takže je z čeho vybírat. Snažím se investovat především do novostaveb, protože je to kvalitně postavené a máš jistotu, že to poroste na ceně.

Takže nějaký tip na dobrou investici v Plzni bys dokázal prozradit? To si budu dělat konkurenci… ale vážně, teď řeším úžasný projekt kousek od centra na Bolevecké. Jmenuje se Rezidence Bolevecká, mám rád hezké věci a tyhle domy budou vypadat skvěle. Důležité je se dostat k nabídce co nejdříve, pak jsou ceny ještě výhodnější. Je na skvělém místě, všechno za rohem a hlavně kolem spousta zeleně. Jestli bych měl něco ze současných projektů v Plzni doporučit, tak to bude rozhodně Rezidence Bolevecká.

Je vidět, že investuješ chytře, takže po kariéře tě čeká dráha pohodlného rentiéra? Jenom to ne! Já jsem aktivní člověk a miluju sport. Takže se určitě budu snažit zůstat ve sportovní branži. Navíc myslím, že fotbalu mám stále co dát a ve Viktorce jsem opravdu spokojený, takže o budoucnosti se teprve rozhodne, jen chci být připravený a investice do nemovitostí mě baví, protože to je svým způsobem taky hra.

PR

Fotogalerie