Farmářské trhy v Mariánských Lázních se letos přemístí na novou adresu

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pondělí, 27. březen 2023 06:56
Farmářské trhy v Mariánských Lázních se letos přemístí na novou adresu Foto: Mariánské Lázně

V sobotu 1. dubna odstartuje již 8. sezóna farmářských trhů v Mariánských Lázních. Letošní ročník mění ve srovnání s předchozími roky místo konání, tradiční trhy již nečekejte na mlátové ploše v parku u „Cup Vitalu“, ale na dlážděné ploše Masarykovy ulice u sousoší dvou monarchů.

„Ke změně místa konání farmářských trhů došlo čistě z praktických důvodů. Mlatový povrch chodníku, kde se trhy konaly, není podle mě nejvhodnější, zvláště když prší, nebo je po dešti. Nové místo vyzkoušíme a uvidíme, jestli bude lepší nejen z hlediska údržby. Na dlažbu nebudou vjíždět automobily, aby ji nepoškodily. Pracujeme i na vybudování nové tržnice, která bude přívětivější jak pro prodejce, tak pro návštěvníky,“ říká starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík.

Lokace je de facto stejná, nové místo je pouze přes silnici, výrazně lepší je však zpevněný povrch „Masaryčky“. Kromě místa konání se mění i provozní doba, která je upravena na 9:00–16:00 (původně 9:00–15:00). Sezóna trhů začíná 1. dubna a končí 25. listopadu. Trhy budou opět fungovat každý týden v sobotu.

Těšit se můžete prakticky na všechny pravidelné prodejce. Nebude chybět velký stánek s oříšky a sušeným ovocem, sladké i slané pečivo, kromě medu a svíček bude k mání také pivo Chodovar. Dále dorazí kompletní sestava uzenářů, budou zde také Maminčiny dobroty či nejrůznější přírodní produkty. Organizátoři slíbili, že v průběhu roku doplní nabídku i příležitostní prodejci nabízející převážně sezónní sortiment.

PR