Extrémní situace už plzeňské strážníky nezaskočí. Darem dostali dvě speciální čtyřkolky!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 26. květen 2022 16:06
Extrémní situace už plzeňské strážníky nezaskočí. Darem dostali dvě speciální čtyřkolky! Foto: M. Osvaldová

Povodně, polomy či další živelné katastrofy. Absolvovat podobné typy zásahů bylo pro plzeňské strážníky s vozovým parkem, který až dosud měli k dispozici, hodně komplikované. To se teď změní. Ve složitém terénu a v extrémních situacích budou moci využít dvou čtyřkolek značky Segway.

Nové čtyřkolky Segway Snarler AT6 L EPS Limited budou určené pro specifický výkon především v okrajových částech Plzně. Půjde například o živelné katastrofy nebo polomy. Mají navijáky a jsou vybavené na extrémní situace. "Jsou místa, kam není možné jet služebním autem, protože se tam třeba neotočíme. Kvůli rychlosti zásahu zase ne vždy jde dojít na místo pěšky," uvedl velitel Městské policie Plzeň Petr Vlk. Dvě čtyřkolky budou připravené na zásah v garáži v Plzni na Roudné. Odtamtud si je budou strážníci podle potřeby půjčovat.

Desítka strážníků z okrajových služeben musela nejprve projít speciálním školením. "Musíte přemýšlet při zatáčení. Čtyřkolka má tendenci vás vyhodit, kdybyste zatočili nesprávně. Není to jako jízda na motorce nebo v osobním autě. Člověk musí ctít zákony fyziky a přemýšlet, když jedete do kopce, z kopce nebo zatáčíte," uvedl strážník Artur Tereščenko, který se podílel na tom, že Městská policie Plzeň dvě čtyřkolky dostala od firmy Segway Powersport do užívání. "Chtěl jsem zlepšit naše podmínky," dodal s tím, že neví o jiné obecní nebo městské policii, která by měla podobné čtyřkolky.