Eberle prolomil střelecké trápení: Konečně hrála tyčka se mnou a ne proti mně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 31. leden 2021 22:50
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Když 25. září loňského roku proti Mladé Boleslavi skóroval, rozhodně si nemyslel, že pak bude čekat na gól až do posledního lednového dne roku 2021. Jana Eberleho přitom nezastavilo žádné dlouhé zranění, překážkou byla od té chvíle "jen" branková konstrukce a gólmani. Plzeňský útočník se dočkal druhé trefy v sezóně až v zápase 41. kola proti Dynamu. A podílel se na výhře 3:0.

Jak moc se vám ulevilo? Říkal jste si, co udělat jinak, co změnit? Ono ani nemělo smysl něco měnit. Šance a několik tyček tam bylo. Člověk si za tím musí jít. Každopádně trochu to ze mě spadlo.

Gól jste si i sám vybojoval.. Povedlo se mi vystihnout rozehrávku. Pak jsem si říkal, že to zkusím vystřelit nahoru, nebudu vymýšlet žádné hlouposti a možná jsem tím gólmana trochu i zaskočil. Je pravda, že to tam spadlo opravdu pěkně a také jednou tyčka hrála semnou a ne proti mně.

V zápase s Pardubicemi jste měli jen jednoho vyloučeného. Jak moc důležitá byla disciplína? Myslím si, že jsme měli lepší pohyb, z toho plynuly ty fauly. Někdy se to blbě seběhne, někdy až moc chcete. Jsme rádi, že jsme to odehráli bez vyloučení. Určitě jsme si tím pomohli.

Zatímco na Spartě jste prohráli 0:4 a to ještě Pražané měli hodně šancí, teď jste toho Dynamu moc nepovolili. Čím to? Sparta je výborný tým. Obdrželi jsme dva góly v oslabení, to jsme Spartu dostali na koně. Byli na nás dobře připravení. Sparta hrála dobře a my se nedokázali prosadit. S Pardubicemi jsme do zápasu dobře vstoupili, i ten gól pomůže. A měli jsme daleko lepší pohyb.

Díky výhře držíte pozici v první čtyřce. Je to cíl? Samozřejmě chceme zůstat ve čtyřce. Byla by to škoda ztratit. Chceme si vybudovat nejlepší pozici do play-off a tam vyhrát pohár.

Jak vůbec snášíte to, že trenéři rozházeli vaši lajnu s Petrem Kodýtkem a Petrem Strakou? Jsem profesionál, hraju to několik let. Spoluhráčů jsem měl spousty. Lajna nám fungovala, ale rozhodnutí je takové, jaké je. Nejsem tu od toho, abych sestavoval formace. Snažím se pomoci týmu, ať to bude s Petrem a Petrem, nebo se Suchošem a Filipem Přikrylem. Výkon musí být furt stejný, abychom si po zápase mohli s brankářem plácnout, jít do sprchy a doma si dát pivo.