Dvacetiletý František odjel za přítelkyní. Auto zůstalo na polní cestě, muž je nezvěstný

Ilustrační foto: M. Osvaldová

Policisté České republiky pátrají po dvacetiletém Františku Červenkovi, muži z Kladna, který odjel do Plzně za přítelkyní. Následně bylo jeho vozidlo nalezeno u Blovic. Mladík má ale nedostupný telefon a existuje vážná obava o jeho život.

Svého syna viděla matka naposledy v místě jejich společného bydliště dne 7. března 2020, kdy odjel motorovým vozidlem tovární značky Škoda Fabia. „Ještě o den později s ním komunikovala přes mobilní telefon. Dne 9. března 2020 byl za svojí přítelkyní v Plzni a poslal jí SMS zprávy. Poté už byl tento mobilní telefon nedostupný,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Osobní auto mladíka bylo nalezeno na polní cestě v katastru Blovic. „Matka má obavu o jeho život a zdraví a není vyloučeno, že by si mohl ublížit,“ podotkla mluvčí policie.

Muž měl naposledy na sobě tmavé rifle, světlé tričko, tmavou bundu a kšiltovku. Jeho zdánlivý věk je přibližně dvacet let, střední postavy, vysoký 180 – 185 cm, hnědé oči, hnědé vlasy, které měl po stranách sestříhané.

„Žádáme všechny občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci o výskytu, pohybu nebo pobytu pohřešované osoby, ať se obrátí na bezplatnou linku Policie České republiky 158,“ dodala Jelínková.