Plzeňští strážníci oživovali muže zaklíněného hlavou ve dveřích

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 21. listopad 2023 15:29
Plzeňští strážníci oživovali muže zaklíněného hlavou ve dveřích ilustrační. Foto: ZZS PK

Drama se šťastným koncem se odehrálo v jednom z podniků v Tylově ulici. Jeden z návštěvníků tam zůstal po pádu ze schodů zaklíněný hlavou ve dveřích a nereagoval na jakékoliv podněty. Hlídka strážníků, která původně jela na místo na oznámení, že muž popíjí a nechce bar opustit, ho následně úspěšně oživila.

Oznámení o muži, který odmítá opustit podnik v Tylově ulici dostali strážníci ve čtvrtek 16. listopadu v ranních hodinách. Na adresu okamžitě vyrazila motorizovaná hlídka služebny Bory. Ta do příjezdu na místo neměla vůbec ponětí, že jde muži právě o život a o jeho dalším žití rozhodne její pohotová reakce. Muž po pádu ze schodů zůstal totiž ležet zaklíněný hlavou ve dveřích. "Nereagoval na podněty, jen chroptil a byl promodralý v obličeji," popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Strážníci začali ihned s  oživováním, přičemž za telefonické asistence operátorky zdravotnické záchranné služby zahájili nepřímou srdeční masáž a v té se střídali až do příjezdu posádky záchranářů. A celý příběh měl nakonec šťastný konec. "Během resuscitace se podařilo u muže obnovit životní funkce. Záchranáři byl muž následně transportován na emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uzavřela Pužmanová.