Drama v centru Plzně. Muž balancoval na venkovním parapetu!

Zveřejněno v Krimi
Od - úterý, 16. srpen 2022 06:58
Drama v centru Plzně. Muž balancoval na venkovním parapetu! ilustrační. Foto: P. Bauer

Čtyřiačtyřicetiletý Plzeňan zaměstnal v neděli hlídky strážníků v Plzni. Ve Veleslavínově ulici doslova balancoval na venkovním parapetu a vyhrožoval skokem. Jednomu ze zasahujících policistů se nakonec muže podařilo od činu odradit.

V neděli k večeru spěchaly hlídky městské policie do Veleslavínovy ulice k případu muže, který v prvním nadzemním patře balancuje na venkovním parapetu a vyhrožuje skokem dolů. "Hlídky se na místě takticky rozdělily. Jedna se snažila muže uklidnit a udržet jeho pozornost tak, aby se druhá hlídka dostala nepozorovaně dovnitř a mohla zasáhnout. Poté, co muž začal své výhrůžky stupňovat, byli nuceni strážníci z důvodu nebezpečí z prodlení dveře uvnitř domu vyrazit," popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Zásah měl nakonec podle Pužmanové dobrý konec. "Muže se nakonec strážníkovi tváří v tvář podařilo přesvědčit, aby se ho zachytil a podal mu ruku. V tu chvíli jej strážník s kolegou bezpečně dostali do vnitřních prostor," potvrdila.

Čtyřiačtyřicetiletého Plzeňana si následně převzali do péče zdravotníci. Jak se následně ukázalo, byl muž pod vlivem drog. "Z důvodu intoxikace omamnou a psychotropní látkou byl převezen na protialkoholní a záchytnou stanici," doplnila Pužmanová.