Veřejnou dopravu v Plzeňském kraji koronavirus zatím neovlivňuje. Které spoje by se rušily jako první?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 21. leden 2022 06:57
Veřejnou dopravu v Plzeňském kraji koronavirus zatím neovlivňuje. Které spoje by se rušily jako první? ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Zatímco v jiných krají po celé republice musí dopravci rušit některé spoje kvůli vysoké nemocnosti řidičů, v Plzeňském kraji prý zatím žádné problémy nejsou. Pokud by mělo dojít na omezování, rušily by se především večerní spoje.

"Všechny spoje v Plzeňském kraji aktuálně jezdí zcela normálně podle jízdních řádů," potvrdil ve čtvrtek náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek (STAN). Za prozatím nižší absenci řidičů, než je v jiných krajích, může stát také vysoká proočkovanost. "V autobusové dopravě máme proočkovanost u řidičů dosahující 80 procent. Udělali jsme navíc ještě dílčí opatření, že lidé nemohou sedět v místech ihned za řidičem," popsal.

Podle Čížka je v záloze určitý krizový scénář, který by se aplikoval v případě vysokého počtu nakažených řidičů. "Máme připravený jízdní řád, který by omezil dopravu. Pokud by k tomu muselo dojít, tak bychom omezili spíše večerní spoje, nechceme zasahovat do denního provozu a už vůbec ne třeba do školních spojů," dodal náměstek.