U fakultní nemocnice na Borech vznikne přes 50 nových parkovacích míst

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 2. březen 2023 08:36
U fakultní nemocnice na Borech vznikne přes 50 nových parkovacích míst Fakultní nemocnice Plzeň-Bory. Zdroj: FN Plzeň

Podél plzeňské fakultní nemocnice v městské části Bory vznikne do konce roku parkovací pruh s 52 novými místy. V ulici Edvarda Beneše stavbaři současně zrekonstruují chodníky a vjezdy do areálu nemocnice, změní se veřejné osvětlení. Místo 28 stromů, které musí automobilům ustoupit, se vysadí 31 nových. 

Mapa parkovací stání etapyPodle starosty centrálního obvodu Davida Procházky se s nedostatkem parkovacích míst dlouhodobě potýká v podstatě celá Plzeň. "Ve třetím městském obvodu se snažíme každým rokem jejich počet navyšovat. Jako první se v letošním roce realizuje celkem 52 parkovacích stání v ulici Edvarda Beneše v úseku od Stehlíkovy ulice po ulici 17. listopadu,“ uvedl Procházka s tím, že ve stejném úseku je navržena také rekonstrukce současného chodníku a vjezdů do areálu nemocnice.

Před zahájením stavebních prací je nutné zajistit vykácení osmadvaceti stromů, konkrétně jde o Pajasan žlaznatý. Kácení se uskuteční v době vegetačního klidu v předpokládaném termínu mezi 7. a 31. březnem 2023. Jedná se o stromy s defektem, jejichž kořenový systém je narušený a jsou tak potencionálně nebezpečné pro kolemjdoucí. Po dokončení prací je nahradí jedenatřicet nově vysázených jilmů.

Stavební práce si vyžádají přeložku veřejné komunikační sítě, pod navrženým parkovacím pruhem totiž nyní vedou telekomunikační kabely. „V souvislosti s parkovacími místy dojde také ke zrušení stávajícího veřejného osvětlení, které se nachází v místech budoucích stání. Lampy se přesunou na trakční vedení na druhé straně vozovky. Samotná realizace parkovacího pruhu by měla začít od 1. července, hotovo by pak mělo být do konce letošního roku,“ dodal první místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.