Do pohádkového světa pozve mladé diváky plzeňská činohra

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 5. prosinec 2019 11:18
03_1x6pohadek_DJKT_foto-IrenaSterbova-0041 Foto: DJKT

Nová interaktivní inscenace činoherního souboru Divadla J. K. Tyla pro nejmenší diváky s názvem 1 × 6 pohádek bude mít premiéru 7. prosince 2019 na Malé scéně DJKT. Děti se tak setkají nejen s Karkulkou, Otesánkem, holoubkem, jelenem či loupežníky, ale samy se budou moci připojit k dění na jevišti.

Inscenace vychází z půvabné pohádkové knížky Františka Hrubína 2 × 7 pohádek, jež je známá pro své nádherné, hravé a dobře zapamatovatelné verše. Za vznikem nové pohádky stojí členové činoherního souboru – úpravu textu má na svědomí Apolena Veldová, kostýmy Andrea Mohylová a hudbu Marek Mikulášek. Autorem výtvarného řešení je student Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara ZČU v Plzni Štěpán Lipus. „To vše režijně vede utajované činoherní uskupení MOPED, známé inscenovaným čtením V žen Karla IV. Jednoduše řečeno, činohra má skryté talenty i v jiných oborech,“ doplňuje Apolena Veldová.

O Hrubínovy verše se podělí vedle domácích herců Simony Rejdové, Matyáše Darnadyho a Jaroslava Matějky také děti z nově vzniklé Divadelní dramatické díly, DDD, které se promění na stromky, kapky deště, drobečky a mnohá jiná stvoření. „Zajímavostí je i zapojení publika. Dětští diváci se budou moci připojit k dění na jevišti, a stát se tak součástí divadelního zázraku,“ upozorňuje Apolena Veldová.