Do Česka se vrátí sníh. Co nás čeká před Vánoci?

foto: ilustrační

Podle meteorologů musíme v dalších dnech počítat s přeháňkami, místy také sněhovými. Teploty se v noci budou pohybovat pod bodem mrazu, přes den lehce nad ním.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Převážně zataženo, na severovýchodě zpočátku ojediněle i polojasno. V noci v jihozápadní polovině území občasný déšť, v polohách nad 500 m a na jihozápadě Čech ve všech polohách, sněžení. Na severovýchodě území ojediněle mrznoucí mrholení s možností tvorby ledovky nebo slabé sněžení. Přes den občas sněžení, na západě a severozápadě srážky jen ojediněle. V Čechách a na jihu Moravy v polohách pod 400 m i déšť. Večer na většině území ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na severovýchodě až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v Polabí až +5 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.

Předpověď na pátek (00-24):
Většinou zataženo, ojediněle slabé sněžení, přes den pod 400 m i mrholení. Ojediněle polojasno. Ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při malé oblačnosti až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, na Českomoravské vrchovině až 7 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, ojediněle déšť, nad 600 m déšť se sněhem nebo sněžení. Ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 4 až 0, při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na Českomoravské vrchovině zpočátku mírný 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, místy déšť, nad 800 m sněžení. Na východě ojediněle polojasno. Ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý jihozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, ojediněle déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. Postupně místy polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jižní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Oblačno až zataženo, ojediněle déšť nebo mrholení. Místy mlhy, i mrznoucí. Zpočátku místy polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.