Dny ve znamení pohřešovaných. V Plzeňském kraji pátrali o víkendu po třech ztracených osobách

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 16. srpen 2023 13:06
Dny ve znamení pohřešovaných. V Plzeňském kraji pátrali o víkendu po třech ztracených osobách ilustrační. Foto: Horská služba

Uplynulý víkend se nesl v duchu pátracích akcí po pohřešovaných osobách. Od pátku do neděle byly policistům oznámeny hned tři takové případy, všechny naštěstí s dobrým koncem.

První pátrací akci prováděli policisté v Plzni a okolí, kde pátrali po třiapadesátileté ženě. "Její pohřešování nám přišla oznámit v pátečních podvečerních hodinách zaměstnankyně jednoho z domovů se zvláštním režimem a panovala zde důvodná obava o její život a zdraví," popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová s tím, že se ženu podařilo plzeňským policistům za necelé čtyři hodiny v pořádku nalézt.

Další pátrací akce se uskutečnila v okolí Kašperských Hor. "Tam jsme pátrali po seniorovi, o kterého měl obavu jeho syn. Otec mu nezvedal telefon a nepodařilo se mu s ním ani jiným způsobem zkontaktovat. Třiaosmdesátiletý muž totiž odjel v pátek v ranních hodinách na elektrické tříkolce a do sobotního večera se nevrátil domů," informovala Šmaterová. Do akce se zapojily motorizované i pěší hlídky, které prohledávaly místa a okolí, kde by se mohl muž nacházet. "Pohřešovaného se nám nakonec podařilo pár kilometrů od jeho bydliště po několika hodinách v pořádku najít," dodala.

Obavu o svého pětasedmdesátiletého otce oznámila v neděli ve tři hodiny ráno jeho dcera. "Otec jí zaslal v sobotu v nočních hodinách na mobilní telefon zprávu, ze které dostala strach, že by se mu mohlo něco stát. Jeho telefon byl posléze nedostupný. Po muži jsme pátrali na Klatovsku, v místech, kde by se se svým vozidlem, se kterým ze svého bydliště odjel, mohl pohybovat," podotkla mluvčí. I toho se podle ní policistům podařilo za dvě hodiny od přijetí oznámení nalézt. "Pohřešovaný muž byl v pořádku," dodala.