Kulturní tipy: co přinese třetí srpnový víkend?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 17. srpen 2023 18:00
Kulturní tipy: co přinese třetí srpnový víkend? Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Víkend přináší spoustu dobré muziky rozličných žánrů, vernisáž výstavy, komentované prohlídky i tanec.

Pátek 18. 8.

Festival na ulici
Další ročník multižánrového hudebního festivalu proběhne od pátku 18. do soboty 26. srpna v odpoledních a večerních hodinách na pěti scénách v ulicích Plzně – na náměstí Republiky, U Branky, v Proluce, v Zach’s Pubu a v Anděl Music Baru. Stejně jako v posledních letech festival nabídne žánrově pestrou přehlídku složenou především z interpretů plzeňské scény jako V3Ska, Semtex, COP, Děda Mládek Illegal Band nebo Poitín. Těšit se ale můžete i na taková jména jako Gaia Mesiah, Záviš, Etc…, Aneta & The Soul Uncles, Ivan Hlas nebo Zooblasters. Nebude chybět ani doprovodný program pro děti i dospělé.

Živá hudba v Riegrovce vám bude hrát v pátek i v sobotu vždy mezi 18:30 – 21:30.

Vernisáž výstavy Barva na ulici 2023 začne 18. 8. v 17:00 v Proluce.
Tématem výstavy je Přítomnost. Se svojí malbou se zúčastní členové UVUP, mladí umělci tvořící mimo UVUP a umělci z Weidenu a Regensburgu. Akce je součástí hudebního festivalu Festival na ulici.

Koncert s názvem Barokní večer v Plzni začne v 19:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Sobota 19. 8.

River Bass festival
Na nový festival vás 19. 8. od 12:00 až do druhého dne do 7:00 zve Náplavka na Radbuze.
První ročník Plzeňského Drum & Bass festivalu s názvem River Bass je tady! Těšit se můžeš na pestrý line up v čele s MONSSem, který s trackem Flute udělal doslova světový poprask a track nasbíral miliony přehrání! Monsse doplní jeho dvorní Jimmy Danger MC. Dále se můžeš těšit na projekt SIMPLE SOULS & Sublime MC, který zahrál na hlavní stage Let It Rollu a pyšní se zářezy na legendárním vydavatelství Planet V! Dále pro vás máme KUTLA, který zastoupí Eatbrain & Hoofbeats, Ikonu České Scény - AKIRU a nejžádanější djka BEA a masivní support je též součástí line upu,“ lákají pořadatelé.

Prohlídka To nejlepší z Plzně
Procházka s průvodcem po hlavních historických památkách začíná v 15:00.

Komentovaná prohlídka Stopy průmyslové revoluce začne v15:30.

Nenechte si ujít Komentované prohlídky katedrály sv. Bartoloměje.
Komentovaná prohlídka interiéru katedrály sv. Bartoloměje začíná v 16:00, komentovaná prohlídka podkroví a věže katedrály sv. Bartoloměje pak v 17:30.

Neděle 20. 8.

Oblíbená měnírna oblečení SWAP Plzeň XIV. Léto se na vás těší v DEPO2015 mezi 14:00–18:00.

Koncert Barokní večer v Meditační zahradě začne v 15:00.

Prohlídka Velké synagogy s návštěvou věže
Vydejte se v 15:30 na komentovanou prohlídku Velké synagogy v Plzni, která je jednou z největších v Evropě i na celém světě. Během komentované prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Monumentální stavba má dvě 45metrové věže a vy se do jedné z nich na této prohlídce podíváte.

Náplavka na Radbuze bude hostit DANCE o páté mezi 17:00–20:00.
WS locking (Shimmy + Summer) jam, DJ set – Mandragora