Dlouhé čekání na gól skončilo. Doufal jsem, že už mi to padne, hlásil šťastný Malát

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 26. leden 2021 23:08
malát Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

15. listopadu 2019 nastoupil Sebastián Malát na domácím ledě proti Karlovým Varům ke svému debutu v extralize. Od té chvíle se objevil ve 39 zápasech, než přišel den D. 26. ledna 2021 a opět západočeské derby. Časomíra se zastavila na čase 9:56 a po přihrávce Jaroslava Kracíka oslavil osmnáctiletý útočník Škodovky svůj první gól. A radost z ní mohla být dvojnásobná. Jak ukázal další průběh utkání, šlo o trefu vítěznou.

Karlovy Vary budou pro Sebastiána Maláta už asi navždy osudové. První zápas v extralize a pak i první gól. "Na ten první zápas si pamatuji moc dobře. Vím, že jsem měl tehdy dvě šance," vzpomínal útočník na duel, který se hrál v Logspeed CZ Aréně před více než 14 měsíci. Mimochodem tehdy nastoupil v první lajně po boku Milana Gulaše a Jaroslava Kracíka, který mu nakonec na jeho první extraligovou branku nahrával. Na gól si mladý plzeňský forvard musel počkat až do 40. zápasu. "Já se snažím na tréninku pořád makat a v zápasech hrát to, co po mě chce trenér. Doufal jsem, že mi to tam už padne, teď to byl osudový den," zářil klatovský rodák, kterému jen těsně unikla účast na posledním juniorském světovém šampionátu. "Hned jsem se snažil soustředit na hru tady. Jsem šťastný, že dostávám důvěru," doplnil Malát.

Samotnou dohrávku 7. kola rozhodlo využití přesilovek. Hosté totiž ze sedmi nedokázali přetavit v gól ani jednu. "Klíč k úspěchu byla ubráněná oslabení v první třetině. Tam byl i ode mě jeden zbytečný faul, čímž jsem klukům moc nepomohl, ale snad jsem se vykoupil následným gólem," prohlásil Malát.

Nadšený z gólového příspěvku mladého útočníka byl i kouč Ladislav Čihák. "Zaplaťpánbůh. Mladej kluk, pracuje a je mu to odměnou. Jsem za něj samozřejmě rád," komentoval Malátovo první gólovou trefu plzeňský trenér, který ho v posledních zápasech hodně vytěžuje v oslabeních. A Malát se odvděčuje. "Všichni chtějí dávat góly, ale nám se úplně vytratilo, že mladí hráči musí mít zodpovědnost. Tímto si prošel Kody (Kodýtek), Kantýs (Kantner), Pourák (Pour). Na tomhle začali a teď hrají přesilovky. On (Malát, pozn. red.) dobře bruslí, relativně dobře čte hru. Věřím tomu, že tu roli dostane a dál bude platný," dodal Čihák.