Dívku srazilo auto cestou do školy. Policisté hledají svědky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 19. červen 2020 09:28
policie Foto: M. Osvaldová

Místo ve škole skončila malá dívenka s těžkým zraněním v nemocnici poté, co ji na přechodu pro chodce v Rokycanech srazilo auto. Podle výpovědi řidiče nebylo možné střetu zabránit, policisté teď hledají svědky nehody.

"Dne 11. června v 7:50 hodin jel řidič vozidla tovární značky ulicí Třebízského v Rokycanech, kdy dle jeho vyjádření na přechod pro chodce měla náhle vběhnout dívka. Řidič zareagoval tak, že strhnul řízení vozidla ke středovému ostrůvku, střetu s nezletilou se ale zabránit nepodařilo a došlo k odhození nezletilé dívky zpět na chodník," popsala policejní mluvčí Hana Kroftová.

„Zraněná dívka byla transportována se středně těžkým zraněním při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. "Utrpěla poranění dolní končetiny,“ dodala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Policisté z dopravního inspektorátu žádají případné svědky události, aby se obrátili na policisty a napomohli s objasněním nehody. Svědci se mohou obracet na policisty na adrese: Komenského 29, Rokycany, telefonicky na č. 974 335 259 nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  popř. i na bezplatnou linku tísňového volání 158.