Děti do škol, zprovoznění lyžařských areálu? Kdepak, přijde zpřísňování

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 27. leden 2021 22:23
koronavirus ilustrační, pixabay

Několik dnů se debatovalo o možnosti, že se část školáků vrátí na začátku února zpět do lavic. Mluvilo se také o případném zprovoznění lyžařských areálů za přísných hygienických podmínek. Současně s tím se měl měnit i protiepidemický systém. Jenže nic z toho nebude. Ve čtvrtek odpoledne bude naopak vláda jednat o dalším zpřísnění protikoronavirových opatření. "Situace není dobrá," přiznal ve středu pozdě večer premiér Andrej Babiš.

Vláda ve čtvrtek znovu zasedne ve 14. hodin a bude řešit zpřísňování opatření. "Žádné rozvolňování není na stole. Opak je pravdou, spíš bude vláda řešit ta opatření, abychom tu pandemii zvládli lépe, než doposud,” řekl Babiš.

S konkrétními návrhy na nová opatření by měla přijít ministerstva zdravotnictví, vnitra a průmyslu a obchodu. "Nevím, s jakými opatřeními přijdou ty tři rezorty, které to mají za úkol. Musíme zpřísňovat, protože si nemůžeme dovolit dělat nějaká opatření, i když to vypadalo minulý týden nadějně. Tento týden to jde ale opačným směrem,“ dodal premiér.

Vláda měla ve středu večer na svém mimořádném jednání řešit novou podobu protiepidemické tabulky PES. Podle Babiše se o tom ani nediskutovalo.