Dárky v autě přilákaly zloděje

Foto: M. Osvaldová

Žena zaparkovala svůj vůz v centru Plzně, zamkla ho a odešla. Když se k němu druhý den vrátila, zjistila, že ji chybí nakoupené dárky, které měla uložené v zavazadlovém prostoru.

„Policisté obvodního oddělení Plzeň-střed dne 2. prosince 2020 přijali oznámení o krádeži dárků ze zaparkovaného vozidla tovární značky MINI ONE,“ potvrdila policejní mluvčí Veronika Hokrová. Ke krádeži mělo dojít v době od 1. do 2. prosince 2020 od 16:45 do 06:00 hodin v Plzni v Sedláčkově ulici. „Zatím neznámý pachatel si vyhlédl jedno ze zaparkovaných osobních vozidel v ulici, které zde zaparkovala poškozená. Dle jejích slov bylo vozidlo řádně zabezpečeno a uzamčeno než od vozidla odešla. Nezjištěným způsobem a bez užití násilí do vozidla pachatel vnikl a z jeho zavazadlového prostoru odcizil uložený dárkový koš s jídlem a dárkovou tašku s obsahem, vše v hodnotě za více jak tři tisíce korun,“ podotkla Hokrová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádež, případem se dále zabývají a po pachateli pátrají. Kromě toho se obrací na případné svědky s žádostí o pomoc, kteří v dané době procházeli Sedláčkovou ulicí a všimli si podezřelého pohybu osob či osoby u zaparkovaného vozidla, aby se osobně přihlásili na samotné obvodní oddělení nebo zavolali na linku 158 a pomohli s řádným objasněním případu.