Cukroví z rukou dětí a týmu 78. MŠ potěší zdravotníky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 21. prosinec 2020 14:04
IMG_8061 Foto: ÚMO Plzeň 1

Stovka originálních krabiček zdobených dětmi, plných vánočního cukroví, které upekl tým pedagogů a personálu 78. mateřské školy, potěší zdravotníky Fakultní nemocnice Plzeň. Perníčky, slepované, ale i vanilkové rohlíčky zahřejí o svátcích u srdce lékaře a sestřičky nejvytíženějších kovidových oddělení FN Plzeň, kteří obětují veškerou svou energii a čas na boj proti vyčerpávající epidemii COVID-19.

Foto: ÚMO Plzeň 1

Rozdávat radost je dětem vlastní, a jelikož nabídky 78. mateřské školy na víkendové hlídání dětí pracovníků záchranných složek nebylo využito, zvolila školka pomoc zdravotníkům vlastním, jedinečným způsobem. „Vedení školky dlouho přemýšlelo, jak pomoci pracovníkům v první linii, záhy nás napadlo, že by bylo dobré potěšit zaměstnance FN Plzeň vánočním cukrovím, které bychom sami s dětmi upekli,“ uvedla ředitelka 78. mateřské školy Monika Kalašová.

Foto: ÚMO Plzeň 1

Ke spolupráci byli přizváni též rodiče dětí, kteří nakoupili suroviny potřebné na pečení. Že jsou si lidé skutečně vědomi významu práce zdravotníků potvrdila též skutečnost, že se do výzvy se zapojilo mnoho rodičů, díky čemuž se sešlo více surovin, než bylo k napečení cukroví třeba. Přebytek tak bude darován do potravinové banky a pomůže dalším potřebným. „Je příjemné vidět, že lidé nejsou lhostejní. Po Gymnáziu Františka Křižíka a 31. základní škole, které zajišťovaly hlídání dětí pracovníků IZS v průběhu nouzového stavu, kdy byly školy uzavřeny, se i tento skvělý počin odehrál u nás na Jedničce,“ uvedla starostka městského obvodu Plzeň 1 Helena Řežábová, která se také zapojila do výzvy a poskytla školce suroviny na pečení.

Do procesu pečení se zapojil celý tým 78. MŠ. Připraveno bylo 100 krabiček s několika druhy cukroví pro zaměstnance nejvytíženějších oddělení ve FN jako překvapení. Krabičky na cukroví jsou každá originál, jelikož, je zdobí krásná osobitá přání vyrobená přímo dětmi.