Ovlivnit dopravu v kraji mohou obyvatelé díky názorové mapě

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 4. únor 2022 08:24

Média

Chybějící návazné spojení, špatný stav vozovky, nepřehledná křižovatka a další. To jsou jen některé z několika desítek podnětů, které už lidé zapsali do tzv. názorové mapy. Tu spustil Plzeňský kraj a má za cíl mimo jiné zlepšit a upozornit na problematická místa tak, jak je vnímají samotní občané.

Názorová mapa dopravy umožňuje občanům i návštěvníkům Plzeňského kraje vkládat podněty ke zlepšení, upozorňovat na problematická, místa v dopravě či naopak ocenit současná dopravní řešení, která mobilitu v kraji podporují. 

"Snažíme se ze všech možných informací zjistit, co lidé potřebují. Může se zapojit každý," vysvětlil krajský náměstek pro dopravu Pavel Čížek (STAN). Od poloviny ledna, kdy byla spuštěna, už do ní lidé zapsali několik desítek připomínek. A co třeba obyvatelům kraje vadí? Například špatný stav vozovky mezi Žihlí a Pastuchovicemi, která prý připomíná polní cestu, příliš úzká silnice v úseku Sedlec - Týmákov, zábradlí bránící v rozhledu v Částkově ulici v Plzni či špatné dopravní spojení pro školáky na trase Nepomuk - Žinkovy - Klatovy. "Výsledky jsou docela zajímavé. Je vidět, že doprava zajímá každého," uvedl.

Plzeňský kraj podle něj dělal v předchozích letech také vyhodnocení pohybu obyvatel s mobilními operátory v určitých lokalitách. "Zjistili jsem třeba, že někde jezdí lidé hodně autem a my tam nemáme linku. Zavedli jsme jí tam a okamžitě byly autobusy naplněné," podotkl.

Poslední možnost zapsat své podněty budou mít obyvatelé kraje 15. března. ""Všechny připomínky vyhodnotíme a budeme na ně reagovat," doplnil Čížek.

Ovlivnit dopravu v kraji mohou obyvatelé díky názorové mapě ilustrační. Foto: M. Osvaldová