Cizinec, který v Plzni ne Velikonoce zranil tři lidi, je ve vazbě

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 18. duben 2020 13:05
ViewImage Foto: Policie ČR

Policisté zadrželi třicetiletého cizince, který na Velikonoční pondělí odpoledne v bytě u plzeňského náměstí zranil tři spolubydlící. Soudce ho poslal do vazební věznice.

"Policejní komisař zahájil trestní stíhání pro spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a pro přečin ublížení na zdraví spáchaných ve stádiu pokusu," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Na Velikonoční pondělí odpoledne muž popíjel se svými spolubydlícími v jednom z plzeňských bytů v Bezručově ulici. Dobrá nálada se brzy změnila v hádku a mladý muž neváhal použít násilí. "Ze stolu sebral skleněnou lahev od alkoholu a udeřil s ní jednoho ze svých kamarádů do hlavy. Z rozbité lahve mu v ruce zbylo hrdlo zakončené ostrými hroty skla. Do potyčky se zapojila manželka poraněného muže a chtěla ho bránit. Agresor zaútočil i na ni, kdy jí střepem ošklivě poranil ruku. Opětovně zaútočil na již zraněného muže a na dalšího ze spolubydlících, který ho chtěl zastavit. Následně z místa utekl," popsala Raindlová incident. Agresivního cizince se podařilo po pár hodinách vypátrat a zadržet.

Podle zdravotníků byla nejvážněji zraněna pětačtyřicetiletá žena, která skončila se středně těžkým zraněním ve fakultní nemocnici. Záchranáři ještě ošetřili dva muže ve věku kolem 30 let a také je převezli do nemocnice.