Chorý věnoval gól novorozené dceři a děkoval Beauguelovi. Gól má pro mě obrovskou hodnotu, říká

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 6. březen 2022 10:37
Chorý věnoval gól novorozené dceři a děkoval Beauguelovi. Gól má pro mě obrovskou hodnotu, říká Foto: FCVP

Jedny z nejkrásnějších dnů v životě zažívá plzeňský útočník Tomáš Chorý. Ve čtvrtek se mu narodila dcera, o dva dny později pak rozhodl proměněnou penaltou o výhře své Viktorie ve Zlíně. Zahrání pokutového kopu mu přitom přenechal jeho parťák a konkurent v útoku Jean David Beaugel. "Jsem hrozně rád, že mi jí přenechal. Ten gól pro mě má obrovskou hodnotu,“ děkoval Beauguelovi Chorý.

První půli jste trávil na lavičce. Jak jste jí viděl?
Nevstoupili jsme do něj zdaleka optimálně. Po naší zbytečné ztrátě míče jsme inkasovali. Po půlhodině jsme se už ale výrazně zlepšili. Důležité bylo, že kluci stihli díky zvýšené aktivitě do pauzy vyrovnat. Beauguel opět prokázal, jak je v soupeřově šestnáctce pohotový. Byl to nesmírně důležitý gól.

Po přestávce poslal trenér Bílek na hřiště i vás. Odměnil jste se mu proměněným pokutovým kopem...
Jsem hrozně rád, že jsem mohl mužstvu pomoct. Trefil jsem se z penalty a odvezli jsme si tři cenné body. Tím, jak jsme dokázali nepříznivě se vyvíjející střetnutí otočit, jsme prokázali charakter.

Pokutový kop by asi přitom za normálních okolností zahrával Jean David Beauguel, který usiluje také o korunu krále ligových střelců..
On si pro míč šel. Já jsem ho ovšem požádal, aby mi penaltu přenechal. Bogy souhlasil. Ukázal, že přátelství je přednější než osobní statistiky. Moc mu děkuju. Já takhle aspoň můžu svoji vítěznou trefu věnovat novorozené dcerce Lindě. Má to pro mě obrovskou hodnotu. Jsem hrozně šťastný. Odehrávají se ve mně obrovské emoce. Nejde to ani popsat. Vždyť mám krásnou a zdravou dceru. A už se hrozně moc na rodinu těším.