Chladné dny jsou minulostí? Meteorologové řekli, kdy se oteplí

ilustrační foto / plzen.cz

Po uplynulém velmi chladném týdnu se v Česku začne zvolna oteplovat. Teploty budou v příštím týdnu stoupat v průměru k 19 stupňům Celsia, nad dvacítkou se ocitnou až koncem května. Příští týden bude suchý, pršet bude pravděpodobně až koncem týdne.

Období od 18. května do 14. června 2020 bude na našem území jako celek teplotně průměrné až slabě podprůměrné. „Po velmi chladném období, které bylo u nás v polovině května, očekáváme pozvolné oteplování, ale i tak první předpovědní týden (18. – 24. 5) by měl být teplotně podprůměrný,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav. Až v následujících třech týdnech se očekávají teploty přibližně na úrovni obvyklých hodnot pro danou roční dobu.

Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období 18. 5. – 14. 6. 2020 jako celek průměrné až slabě podprůměrné. „První týden očekáváme poměrně suchý a více srážek se pravděpodobně vyskytne až v závěru týdne,“ dodali meteorologové. V následujících týdnech se předpokládá mírné přibývání srážek, ale s týdenními úhrny nejpravděpodobněji v intervalech normálních hodnot.