Česko přechází do pátého stupně v neděli, na Silvestra pouze doma, smůlu mají i lyžaři

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. prosinec 2020 12:54
vlada cr ilustrační foto

Česko přejde zpět do nejhoršího stupně protiepidemického stupně PES od neděle 27. prosince, zůstane v něm minimálně do 10. ledna. Rozhodla o tom na svém středečním jednání vláda. V souvislosti s tím se znovu zavřou obchody i služby, svůj provoz budou muset přerušit  i vlekaři. Zpřísní se také zákaz nočního vycházení, nově bude platit již od 21. hodiny. Venku i uvnitř se budou moci scházet pouze dvě osoby.

"Od 27. prosince bude v celém Česku platit 5. stupeň PES. Týká se to jak maloobchodu, tak služeb. Obchody, které zůstávají otevřené, budou moci prodávat pouze zboží základní potřeby. Zákaz vycházení bude od 21:00 do 5:00. Předem říkám, že nebyly uvedeny žádné výjimky a prosíme občany, aby Silvestr oslavili společně v rodinném kruhu,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ten zároveň potvrdil, že už nebude platit zákaz nedělního prodeje.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) pak na sociálních sítích oznámil, že se od 4. ledna do škol vrátí pouze žáci 1. a 2. tříd, ostatní budou pokračovat v distanční výuce. Výjimka platí i pro všechny žáky speciálních škol.

Článek bude aktualizován.