Centrální obvod splnil přání obyvatel. Vedle areálu Škodaland se otevřelo diskgolfové hřiště

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 20. červen 2024 14:24
Centrální obvod splnil přání obyvatel. Vedle areálu Škodaland se otevřelo diskgolfové hřiště Foto: ÚMO Plzeň 3

V bývalém autokempu hned vedle areálu Škodaland se otevřelo hřiště na diskogolf. Vybudoval ho centrální obvod na základě žádosti občanů, kteří si ho vybrali coby vítěze v projektu participativního rozpočtu.

Diskgolf se stal populární po celém světě a stále roste počet jeho hráčů i hřišť. Je oblíbený mimo jiné pro svou dostupnost a možnost hrát v přírodě. Kombinuje prvky golfu a házení létajícího talíře (frisbee). Cílem hry je dokončit každý úsek hřiště s co nejmenším počtem hodů, přičemž hráči házejí speciálními disky do košů, které fungují jako jamky.

,,Osobně jsem v rámci participace fandil jiné investici v našem obvodu, ale nakonec jsem i já rád, neboť se jedná v České republice o relativně mladý sport a na území MO Plzeň 3 vzniklo hřiště, které je největší v Plzni a jejím širokém okolí a které má parametry pro pořádání turnajů,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

,,Jedná se o sport, který mohou hrát celé rodiny napříč generacemi, navíc ve volné přírodě, tedy na čerstvém vzduchu. Zároveň požadavek na vybudování diskgolfového hřiště  na Trojce vyhrál na plné čáře participativní rozpočet. Jsem tedy moc rád, že je hotové a jedná se navíc o hřiště turnajových parametrů,“ dodal 1. místostarosta Pavel Šrámek.

,,U areálu Škodaland je pro vás připraveno celkem 15 stálých herních jamek a jeden ukázkový koš na puttování přímo ve Škodalandu. Na případné turnaje budou k dispozici další 3 přídavné koše i výhoziště. Hřiště si užijí nejen zkušení hráči, ale rozhodně i začátečníci/amatéři. První oficiální turnaj zde proběhne v říjnu pod záštitou DiscGolf klubu Plzeň. Další akce pro širokou veřejnost se již připravují,“ doplnil Pavel Voloczek, jednatel zhotovitelské firmy Ultimo Wave, s.r.o.

Disky si návštěvníci mohou bezplatně zapůjčit oproti vratné záloze v půjčovně sportovního vybavení v hlavní budově areálu Škodaland. Zároveň apelujeme na všechny diskgolfisty, aby byli při hře opatrní a ohleduplní k ostatním.