Centrální obvod poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 20. březen 2020 09:25
senior ilustrační foto / pixabay.com

V uplynulých dnech už v Plzni funguje v souvislosti s epidemií koronaviru nová služba, která je určena potřebným seniorům, rodičům samoživitelům a lidem v opravdu krizové situaci. Centrální obvod se rozhodl vyčlenit tři dobrovolníky, kteří se k iniciativě plzeňské radnice připojí, a budou připraveni okamžitě pomoci.

V úterý 17. března 2020 v 8 hodin ráno začalo fungovat Kontaktní centrum pro osoby v nouzi. Lidé se do něj dovolají vytočením telefonního čísla 378 032 222. Jejich hovor přijmou pracovníci centra, zjistí, co dotyčný potřebuje i jak je pomoc akutní. Lidé v nouzi mohou žádat o zajištění nákupu, vyzvednutí léků, vyvenčení pejska a podobně. Úkolu se pak ujme zaregistrovaný a proškolený dobrovolník. Služba je dostupná od pondělí do pátku v čase od 8 do 18 hodin. Centrum může přijmout až pět hovorů současně.

Město Plzeň také připravilo pro občany formulář na svém webu, pomocí kterého se mohou obracet na město se svými dotazy a podněty k situaci v Plzni v souvislosti s epidemií Covid-19, nebo pokud potřebují pomoc či ji chtějí nabídnout.

„V této krizové situaci oceňujeme jednotný postup města Plzně a náš obvod se k němu v rámci svých sil připojuje. V případě potřeby je obvod připraven poskytnout jak pracovníky na výše uvedené infolince, tak dobrovolníky s úřadovými automobily, kteří budou připraveni v rámci obvodu pomoci lidem, kteří se v této krizové době ocitli v nouzi," prohlásil starosta obvodu David Procházka.