Brány Zoo Plzeň se znovu otevřou. Přijít bude moci 2500 návštěvníků za den

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 7. duben 2021 10:50
200603_Velbloud_3 Foto: Zoo Plzeň

Po více než třech měsících bude moci otevřít své brány také Zoologická a botanická zahrada města Plzně. Od 12. dubna může obnovit provoz ve venkovních prostorech, naplnit může nejvýše 20 procent kapacity, což je asi 2500 lidí.

"Informaci o otevření zoologických zahrad vítáme a určitě se na to těšíme. Potřebujeme zároveň znát přesné znění podmínek, abychom se na všechny potřebná opatření mohli před příchodem návštěvníků připravit," řekl mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba. Omezení kapacity na pětinu by pro plzeňskou zoologickou a botanickou zahradu znamenalo asi 2500 lidí. Zatím není například jasné, zda by si mohli kupovat vstupenky na místě nebo pouze elektronicky jako loni, když se zoo po prvním uzavření v omezeném režimu otevřela. Jasno také není ohledně občerstvení.

Jedním z omezení má být i uzavření pavilonů. V Plzni by ale podle Vobruby i tak měli návštěvníci možnost vidět velké množství zvířat. "Na statku Lüftnerka je sezona mláďat, takže je tam teď plno kůzlat a jehňat, ve venkovních výbězích jsou vidět i nosorožci, zebry a další zvířata," řekl mluvčí. Začíná například také období, kdy poprvé vykukují z vaků svých matek malí klokani. Po zimě se pomalu začíná probouzet také botnická část zahrady, která se prolíná se zoo. Jejich expozice se vzájemně doplňují.

Plzeňské zoo loni po trojím uzavření kvůli pandemii koronaviru klesla meziročně návštěvnost zhruba o čtvrtinu. Zahrada bývá otevřená celoročně, loni byla zcela uzavřená v součtu téměř třetinu roku. Další týdny měla povolen jen omezený počet návštěvníků. Loni přišlo do areálu zhruba 377.500 lidí, v předchozím roce měla zoo rekordní návštěvnost přes půl milionu lidí.

Za první tři měsíce roku, které nyní zoo musela být zavřená, měla v předchozích letech podle zveřejněných výročních zpráv návštěvnost několik desítek tisíc lidí. V roce 2018 přišlo do zoo od ledna do března 43.676 lidí, v roce 2019 jich bylo 64.568 a loni 39.005. V loňském roce už se do návštěvnosti za první čtvrtletí roku promítlo vynucené uzavření zahrady kvůli koronaviru.

čtk