Bourák nebo 3Bobule. Na Klenové se budou promítat filmy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 29. červenec 2020 11:31
hrad a zámek Klenová www.klenova.cz

Hrad, zámek a galerie Klenová na Klatovsku se na malou chvíli stane místem oslavy českého filmu, kde se bude holdovat nejen letnímu promítání pod širým nebem, ale i skvělému vínu. V pátek 31. července bude promítán film Bourák v hlavní roli s Ivanem Trojanem a v sobotu 1. srpna film 3Bobule s Terezou Ramba a Kryštofem Hádkem. A právě film z vinařského prostředí inspiroval pořadatele k nabídce ochutnávky skvělých vín od vinařství Vican, které se navíc podílelo na vzniku série jako producent.

 Teplé letní večery přímo vybízí k relaxaci a pohodě. Organizátor Filmového festivalu Finále Plzeň vybízí nejen obyvatele našeho regionu, ale i turisty, k návštěvě našich hradů, případně centra západočeské metropole, doplněné o filmovou projekci s ochutnávkou vín, drobných pochutin i piva.

Pořadatelé odloženého 33. ročníku Filmového festivalu Finále Plzeň připravili pro milovníky českého filmu sérii promítání pod širým nebem na západočeských hradech nazvanou Filmové hrady a zámky, projekt s názvem Filmové večery na Náplavce a pásmo rozmanitých akcí Plzeňské kulturní předzahrádky.

„Reagovali jsme na rozvolnění vládních opatření i poptávku našich filmových a festivalových fanoušků. Náš festival Finále Plzeň se v dubnu nemohl uskutečnit a byl přesunut na září, ale naši příznivci volali po festivalové atmosféře. Usoudili jsme, že léto je ideální pro setkávání se pod širým nebem a zorganizovali tři akce – Filmové hrady, Filmové večery na Náplavce v Plzni a Plzeňské kulturní předzahrádky. Všechny se dotýkají filmu,“ vysvětluje důvod vzniku obou projektů Eva Veruňková Košařová, ředitelka Filmového festivalu Finále Plzeň.

Vstupenky za 140 korun k zakoupení na místě, nebo v předprodeji.