Bláznivý duben bude pokračovat, vystřídají se mrazy i teploty nad 20 stupňů

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 12. duben 2022 10:24
Bláznivý duben bude pokračovat, vystřídají se mrazy i teploty nad 20 stupňů ilustrační. Foto: pixabay

Nevyzpytatelnost dubnového počasí se naplno projeví i dál. V průběhu několika dní se dočkáme teplot přesahujících 20 stupňů, následně ale také nočních mrazů. Celkově má být období dalších čtyř týdnů teplotně spíše podprůměrné.

Teploty vzduchu se budou první dva týdny předpovědi (do 24. 4.) udržovat kolem průměru. Jejich rozptyl ale bude dost značný. Například uprostřed tohoto týdne bude vrcholit příliv teplého vzduchu a můžeme se tak dočkat i teplot nad 20 stupňů. Přesně na velikonoční svátky ale dorazí ochlazení a ráno teploty sotva přesahující bod mrazu.

V dalších dvou týdnech (do 8. 5.) sice teploty opět lehce stoupnou, ale už budou spadat do kategorie podnormální v porovnání s ročním chodem teplot. "Týdenní průměry nejnižších nočních teplot očekáváme, že se budou lehce zvedat z 2 °C v prvním týdnu (11. až 17. 4.) do 6 °C v posledním předpovědním týdnu (do 2. až 8. 5.). Týdenní průměry nejvyšších denních teplot se také během období budou zvyšovat od 13 °C v prvním týdnu do 17 °C v posledním týdnu předpovědi," uvedli meteorologové. Nejméně srážek by mělo spadnout v prvním předpovědním týdnu (od 11. do 17. 4.). V dalších týdnech se úhrny srážek budou pohybovat na hranici průměrných a nadprůměrných hodnot.