Bezpečnější Bory. V problémové lokalitě bude sloužit více strážníků

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 21. červenec 2021 14:22
Bezpečnější Bory. V problémové lokalitě bude sloužit více strážníků Foto: MP Plzeň

Počet strážníků v lokalitě Bory se navýšil. Vedení Městské policie Plzeň vyslyšelo žádosti centrálního obvodu, aby byla zvýšena bezpečnost tamních obyvatel a došlo tak k posílení hlídek pro zabezpečení pořádku.

„O posílení hlídek na Borech usilujeme už dlouhou dobu, jsem rád, že jsme se s vedením Městské policie Plzeň dohodli na modelu, který oběma stranám vyhovuje. Věřím, že obyvatelé této části našeho obvodu zaregistrují větší pohyb strážníků, a to zejména v nočních hodinách,“ říká starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka.

Snahou městské policie bylo navýšit personální stav borské služebny o strážníky, kteří zde budou sloužit trvale a posílí nepřetržitý pěší výkon služby, což se podařilo. „Tito strážníci slouží standartní 12 hodinovou směnu. Pořádek v obvodu zabezpečují jak ve dne, tak i v noci. Přítomnost strážníků v ulicích pomůže ke zvýšení pocitu bezpečí občanů a přispěje ke snížení počtu páchaného protiprávního jednání,“ vysvětluje velitel Městské policie Plzeň Petr Vlk. Na Borech podle něj v současné době působí zejména hlídky, které plní úkoly v rámci celé Plzně. "Do budoucna bychom toto chtěli změnit a zřídit zde plnohodnotnou obvodní služebnu," dodal.

„Bezpečnost našich obyvatel je pro nás prioritou. Jsme rádi, že velmi dobře funguje spolupráce s městskou policií. Bory jsou krásné místo s mnoha parky a místy pro trávení volného času, proto je naší snahou, aby byly také místem bezpečným,“ shoduje se vedení obvodu.