Beauguel vystřelil Viktorii výhru v Teplicích

Od - neděle, 17. říjen 2021 17:50
Beauguel vystřelil Viktorii výhru v Teplicích Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň vezou tři body z Teplic. O těsném vítězství 1:0 rozhodl už v páté minutě zápasu kanonýr Jean David Beauguel.

Západočeši vstoupili do zápasu tím nejlepším možným způsobem, protože už v 5. minutě se dostali do vedení. Navrátilec do sestavy Aleš Čermák dlouhou přihrávkou po zemi našel na kraji vápna Radima Řezníka, který ještě posunul na Jeana-Davida Beauguela, a ten měl lehkou práci doklepnout míč do prázdné brány. V další dvojtutovce se po zpětné přihrávce Jhona Mosquery ocitl Jan Sýkora, jenže toho nadvakrát parádně vychytal Tomáš Grigar. Do zakončení se poté cpal i Pavel Bucha, jehož pokus na poslední chvíli zblokoval Robert Jukl na roh. Dvojí šanci měl také právě Bucha. Nejprve po krásném průniku Mosquery na levé straně v nadějné pozici prováhal ideální moment k zakončení, následně již po obloučku Aleše Čermáka vystřelil, ale Grigar byl připraven. Stejně tak si domácí gólman poradil s volným přímým kopem Čermáka, a tak Plzeň šla do kabin za stavu 1:0, i když mohla vést mnohem vyšším rozdílem.

Do druhé půle měly zdařilý vstup naopak Teplice. Hned zkraje poločasu měl velkou šanci Jan Rezek, který ve Viktorce vyhrál historicky první titul klubu, veterán sklářů ale z malého vápna napálil míč nad břevno. O chvíli později měli žlutomodří příležitost z rohového kopu, po centru Jana Fortelného nasměroval hlavičku těsně mimo Tomáš Vondrášek. Skvělý vstup do utkání mohl mít Pavel Šulc, jenž se po pár vteřinách na hřišti dostal do tutovky, kdy byl sám před Grigarem – zkušený brankář však předvedl famózní zákrok. Na druhé straně měl tisíciprocentní možnost na srovnání Fortelný, ten však zcela osamocen na hranici malého vápna míč vysoko přestřelil. V zápase plném zahozených šancí nakonec svěřencům trenéra Michala Bílka stačil jediný gól na to, aby znovu vyhráli. Z Teplic si po výsledku 1:0 odváží všechny tři body a upevňují svou pozici na špici ligové tabulky.