Barunka se narodila bez otvoru v uchu. Pomůže jí jen nákladná operace!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 24. listopad 2021 06:56
Barunka se narodila bez otvoru v uchu. Pomůže jí jen nákladná operace! Foto: se souhlasem rodiny Křížových

Osmiletá Barunka z Mirošova na Rokycansku chodí do třetí třídy, učí se hrát na klavír a ráda tančí. Odmalička se s ní ale život nemazlil. Narodila se s vrozenou vývojovou vadou a její ucho je oproti druhému zdravému malé a bez díry. Nadějí je plastická operace, kterou provádí chirurgové v zámoří. Ta sebou ale nese vysoké náklady. 

Barunka se narodila s vrozenou vývojovou vadou atrezií zvukovodu a mikrocií pravého ouška. Lékaři ji diagnostikovali středně silnou převodní nedoslýchavost. Má navíc srostlé dva krční obratle, skoliózu páteře a torticolis na pravé straně. I přes sluchový handicap je ale velká bojovnice. Zvládla talentové zkoušky do Základní umělecké školy a podle bodového hodnocení „strčila do kapsy“ i dětičky, které slyší normálně. 

Rodině Křížových byla nabídnuta operace metodou štěpu z žebra. "Jedná se o několik operací po sobě, dítě je několikrát v narkóze, ucho modelují z vyjmutého kusu jeho vlastní chrupavky. Znamená to několik zásahů do těla a výsledky nejen nás hodně zklamaly. Přejeme si pro naši dceru co nejšetrnější metodu s jasnými a hezkými výsledky. V jednom kuse jsme mysleli na to, že se jedná o zásah do hlavy našeho jediného dítěte," prohlásila maminka Barunky Miroslava Křížová.

Rodina se nevzdala a našla práci plastických chirurgů v USA. "Mají mnohaleté zkušenosti s rekonstrukcemi oušek u malých dětiček. Využívají k modelaci ouška materiál Medpor, z kterého pomocí 3D skaneru vytvoří před zákrokem identické ouško podle druhého zdravého. Výsledky jsou neuvěřitelné a přímo okouzlující," uvedla Miroslava Křížová.

Pomoci splnit malé Barunce sen, můžete i vy prostřednictvím sbírky na platformě Donio.cz. "Peníze ze sbírky bychom rádi použili na plastickou rekonstrukci ouška naší Barunky, případně na veškeré ostatní náklady s touto cestou spojené. Pokud se vše podaří, odcestujeme za novým ouškem do USA a bude nutné zde zůstat minimálně měsíc," popsala Barunky maminka. Rodina bude podle ni vděčna za jakoukoli pomoc. "Sami bychom tuto situaci jen těžko finančně zvládali. Operace je velice finančně nákladná, víme, že to nebude snadná cesta, ale věříme a doufáme, že se Barunky sen splní a bude pro nás všechny jednou odměnou její pohled do zrcadla a šťastný úsměv," dodala Miroslava Křížová.

Foto: se souhlasem rodiny Křížových