Anketa s kandidáty do Senátu 2022: Jan Kůrka

Zveřejněno v Politika
Od - čtvrtek, 22. září 2022 10:00
Anketa s kandidáty do Senátu 2022: Jan Kůrka Foto: Paměť národa

V pátek 23. září a sobotu 24. září se kromě komunálních voleb uskuteční také první kolo voleb do Senátu, které proběhne ve třetině senátních volebních obvodů. Redakce zpravodajského portálu Plzeň.cz v této souvislosti oslovila všech 7 kandidátů za volební obvod č. 7 (Plzeň-město). Kandidáty vám postupně představíme během týdne, který volbám předchází. V tomto článku odpovídá Jan Kůrka, kandidát za SPD.

Proč jste se rozhodl kandidovat do senátu?
V senátu v současné chvíli evidentně chybí převaha zdravého selského rozumu. Vzhledem k věku senátorů bych očekával vlastenecký přístup k řešení jak českých, tak i vnějších problémů, které hýbou světem. To se bohužel neděje! Moji navrhovatelé mě ujistili, že mám na to, abych dokázal obhájit to zdravé a ukázat na to falešné, co naši republiku a život občanů posouvá-ale bohužel směrem dolů. To jsem v minulosti mnohokrát dokázal, i za cenu nepříjemných následků pro moji sportovní karieru.

Na co se chcete v případě svého zvolení zaměřit?
Školství, výchova mládeže a návrat ke vzdělanosti, která bývala na vyšší úrovni, než nyní. Stejně tak bych rád přispěl svými zkušenostmi k rozvoji sportu a tělovýchovy.

Proč kandidujete za SPD?
Je to hnutí, které se snaží každodenně ukazovat občanům pravdivou tvář problémů, jež nás trápí. Nepodléhá tlakům a tendencím tzv. moderní západní společnosti. Prosazuje mírovou a ekonomickou spolupráci do všech světových stran. Zdravá rodina a slušný, pracovitý občan jsou hlavním cílem politiky SPD. A to je i moje přesvědčení.

Jaké jsou Vaše zkušenosti v politice?
Od mládí jsem byl zapojen do sportovních funkcí. Od r. 1990 zvolen do funkce federální předseda Československého klubu olympioniků. V tom roce jsem spoluzakládal Sportovní komisi na MG Plzeň, která funguje dodnes. Od r. 2000 členem SPOZ, později jeho krajským předsedou a zastupitelem PK. Tam předsedou Krajské sportovní komise. Nyní jsem členem Kontrolního výboru a Výboru životního prostředí PK. Neustále angažován ve sportovních funkcích.

Skončíte v případě svého zvolení se svými dosavadními pracovními a podnikatelskými aktivitami?
Funkci senátora se chci věnovat naplno. Propojení se sportem jenom posílí pomoc plzeňskému sportu, kterou jí už více než 50 let dávám.

Jakým konkrétním způsobem se budete v případě zvolení zasazovat o náš region?
Zvýšeným kontaktem s občany, nejlépe osobním. Přenášet jejich návrhy a starosti tam, kde je možnost opravdového řešení.

KANDIDÁTI DO SENÁTU 2022 ZA VOLEBNÍ OBVOD Č.7:

Václav Chaloupek /STAN/
Daniela Kovářová /nezávislá/
Jan Kůrka /SPD/
Karel Naxera /TOP 09/
Pavel Šrámek /Pro Plzeň/
Jiří Valenta /KSČM/
Josef Váňa /ANO/