Anketa s kandidáty do Senátu 2022: Daniela Kovářová

Zveřejněno v Politika
Od - pondělí, 19. září 2022 13:00
Anketa s kandidáty do Senátu 2022: Daniela Kovářová Foto se souhlasem D. Kovářové

V pátek 23. září a sobotu 24. září se kromě komunálních voleb uskuteční také první kolo voleb do Senátu, které proběhne ve třetině senátních volebních obvodů. Redakce zpravodajského portálu Plzeň.cz v této souvislosti oslovila všech 7 kandidátů za volební obvod č. 7 (Plzeň-město). Kandidáty vám postupně představíme během týdne, který volbám předchází. V tomto článku odpovídá Daniela Kovářová, nezávislá kandidátka.

Proč jste se rozhodla kandidovat do Senátu?
Protože nevidím nikoho, kdo by chránil normální svět a bojoval za něj. Tak jsem se rozhodla bojovat za něj sama.

Na co se chcete v případě svého zvolení zaměřit?
Na sypání písku do soukolí státní buzerace, byrokracie a administrativy. To je pravá úloha Senátu, který má špatnou pověst právě proto, že tuto svou úlohu neplní.

Proč kandidujete jako nezávislá?
Protože žádná z politických stran nemá normální svět a jeho prosazování ve svém programu, přestože většina voličů jsou úplně normální lidé.

Jaké jsou Vaše dosavadní zkušenosti v politice?
Politika je zájem o veřejné věci. A ten mám celý svůj dospělý život. Krátce jsem také byla ministryní spravedlnosti v úřednické vládě (2009-2010), takže vím, jak to ve vrcholné politice chodí. Ale tomu se přizpůsobovat nebudu. Politici jsou odpovědni svým voličům, nikoliv stranickým bojůvkám a špatným zvyklostem.

Skončíte v případě svého zvolení se svými dosavadními pracovními a podnikatelskými aktivitami?
Svou advokátní praxi v případě zvolení utlumím, ale dál chci pracovat v Unii rodinných advokátů, která se zabývá i osvětovou činností pro veřejnost.
 
Jakým konkrétním způsobem se budete v případě zvolení zasazovat o náš region?
Žiju tady, už 27 let bydlím ve Štěnovicích, znám tento kraj, za poslední roky jsem objela všechny vesnice, nakoupila ve všech konzumech, dala si pivo skoro ve všech hospodách a usedavě plakala nad místy, kde hospoda po covidových restrikcích už neotevřela. Znám místní problémy i bolesti a chci o nich hlasitě mluvit a být tady mezi svými normálními sousedy a spoluobčany častěji než v Praze.

KANDIDÁTI DO SENÁTU 2022 ZA VOLEBNÍ OBVOD Č.7:

Václav Chaloupek /STAN/
Daniela Kovářová /nezávislá/
Jan Kůrka /SPD/
Karel Naxera /TOP 09/
Pavel Šrámek /Pro Plzeň/
Jiří Valenta /KSČM/
Josef Váňa /ANO/