A zase ty nájezdy. Plzeň dobře rozehraný zápas dotáhla jen k zisku bodu

Od - úterý, 7. prosinec 2021 20:36
A zase ty nájezdy. Plzeň dobře rozehraný zápas dotáhla jen k zisku bodu Foto: HC Škoda Plzeň

Ještě na začátku poslední minuty hokejisté Plzně na ledě Pardubic vedli 3:2, nakonec se ale domácímu Dynamu podařilo 42 vteřin před třetí sirénou vyrovnat a o osudu zápasu nakonec musely rozhodnout nájezdy. V nich indiáni potvrdili, že se jim v dovednostní disciplíně vůbec nedaří. Zatímco domácí se prosadili třikrát, za Plzeň skóroval pouze Michal Bulíř.

Domácí začali aktivněji, Svoboda se musel hned prezentovat proti dorážkám kolem brankoviště v podání Koláře či Říčky. Po chvilce pálil z vrcholu kruhu nepřesně Camara, Hecl jen do lapačky muže s maskou indiánů. Oba celky se následně prezentovaly zvládnutou hrou ve čtyřech, aby se vzápětí v plných stavech do tutovky dostal Rohlík. V samostatném úniku si ale nepřišel na nastavený beton, dorážka Pochobradského zase mířila mimo. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, našel si Jan Schleiss 22 vteřin před sirénou na levém kruhu vyražený pokus Bulíře z mezikruží a zavěsil z první. Touto částí také dvě jubilea stvrdili Filip Suchý a Vojtěch Budík, kteří shodně nastoupili do stého zápasu v modrobílém dresu v tuzemské nejvyšší soutěži.

V úvodu prostřední periody na levém kruhu napřáhl Cienciala a rozezvučel brankovou konstrukci. Naopak navýšit náskok svých barev mohl Suchý, který se řítil sám na Frodla, leč svou kličkou ani on puk do sítě nedostal. To se povedlo až Michalu Bulířovi, jenž na Frodla pádil sám z pravé strany a nadvakrát přehodil nastavený beton. Dynamo kontrovalo trošku se štěstím, když zmatky před Svobodou uťal dorážkou Patrik Poulíček. Vzápětí se jal srovnat Paulovič, jenže v úniku střelou na lapačku neuspěl.

A jak druhé dějství skončilo, tak poslední začalo. Mezi beky se protáhl před svatyni indiánů Košťálek, avšak mířil příliš nad. O mnoho lépe se dařilo Anthony Camaraovi, jemuž před klec Plzně předložil Musil a začínalo se opět od nuly. Avšak remízový stav nevydržel dlouho. Lukáš Kaňák si sjel od modré k mantinelu a za strany vyslal schovanou střelu, kterou zastavila až síť. Ale ani tato branka Západočechům tři body nezajistila. Po neodpískaném faulu na Suchého se více prostoru v poslední minutě základní hrací doby zjevilo před Jakubem Nakládalem, jehož rána zprava zaplula k bližší tyči. A protože prodloužení nerozhodlo, musely na řadu samostatné nájezdy. V těch se v poměru 3:1 lépe vedlo domácím, rozhodující zapsal Patrik Poulíček. Indiáni ale vezou z ledu soupeře bod, což se ve vzájemných duelech nepodařilo ani jednomu z celků již pět zápasů.