Způsobil nehodu a utekl. Policisté pátrají po neznámém řidiči

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 4. leden 2021 11:21
ViewImage (3) Řidič tohoto vozu od nehody utekl. Foto: Policie ČR

Domažličtí dopravní policisté pátrají po viníkovi nehody, k níž došlo v předvečer Štědrého dne mezi Domažlicemi a Horšovským Týnem. Zatím neznámý řidič přejel ve velké rychlosti do protisměru a narazil do protijedoucí dodávky.

Foto: PČR

K dopravní nehodě došlo dne 23. prosince 2020 v 17:35 hodin na silnici II. třídy č. 193 mezi obcemi Domažlice a Horšovský Týn. "Neznámý řidič osobního automobilu tovární značky Peugeot 307 jedoucí od Domažlic nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na mokrém povrchu vozovky smyk. Přejel do protisměru, kde se na rovném úseku střetl s protijedoucím nákladním automobilem tovární značky Ford Transit. Po střetu bylo vozidlo Peugeot odmrštěno a narazilo do svodidla. Neznámý řidič před příjezdem hlídky policie z místa utekl," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nabouraná dodávka. Foto: PČR

Šetřením na místě policisté zjistili, že majitel vozidla Peugeot provozuje vozidlo bez zákonem stanoveného pojištění. Škoda na vozidle Peugeot byla vyčíslena na 50 tisíc korun, ne vozidle Ford na 200 tisíc korun, na poškozeném povrchu komunikace od rycích stop na 10 tisíc korun a na svodidle na 2 tisíce korun.

Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k této dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255 nebo 974 331 259, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.