Zpomal, upozorňovala kampaň nejen školáky. Se vzdělávací akcí projela celý kraj

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 7. říjen 2020 11:24

Plzeňský kraj ve spolupráci s Krajským ředitelství policie Plzeňského kraje přes léto pořádali velkou mediální kampaň nazvanou „Zpomal“. Apelovala na dodržování pravidel na pozemních komunikacích, zejména těch vztahujících se k rychlosti jízdy. Kromě jiného zahrnovala také putovní vzdělávací akce pro děti.

Součástí kampaně byly kromě billboardů a radiových spotů také vzdělávací akce pro žáky 1. stupně základních škol. Děti byly zajímavou formou upozorňovány na to, že každý z nás je účastníkem silničního provozu v různých rolích, například jako chodec, cyklista nebo řidič.

Putovní akce zavítala do sedmi míst, představila se v Rokycanech, Blovicích, Klatovech, Kralovicích, Plzni, v Tachově a skončila 29. září v Domažlicích. Mezi dětmi byl přitom netradiční vzdělávání velký zájem.

Za dětmi pokaždé dorazili zástupci Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a akce se účastnil také náměstek hejtmana Ivo Grüner (ČSSD). Na kampani se podílel také BESIP Team CSPSD, který se na všech akcích věnoval dopravní výchově na hřištích, na každé byl k dispozici také edukační stánek a v Plzni také speciální trenažér.