Zpátky do akce. Fotbalisté zahájili letní přípravu

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 21. červen 2021 19:41
Zpátky do akce. Fotbalisté zahájili letní přípravu Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně po dvoudenních funkčních testech dnes zahájili letní přípravu na novou sezonu. Tým dosud posílili kolumbijský křídelník Jhon Mosquera a záložník Ondřej Pachlopník, několik dalších hráčů se vrátilo z hostování. Trenér Michal Bílek žádné další velké příchody neočekává a kádr bude postupně zužovat.

„Máme 33 hráčů, to znamená, že výběr je opravdu široký. Deset až čtrnáct dní s ním budeme pracovat a potom ho zúžíme tak, aby do Rakouska odjel užší kádr. Představuji si tak dvacet hráčů plus tři brankáře,“ nastínil Michal Bílek.

Kromě návratů hráčů z hostování přišly v letním přestupovém období do plzeňské kabiny i nové tváře. Jako první klub oznámil příchod Jhona Mosquery ze Slovanu Liberec, kterého následoval Ondřej Pachlopník z brněnské Zbrojovky.

Dále pak přibyli dva mladíci z Vyšehradu, konkrétně 21letí hráči Dominik Kříž a Adam Alexandr. Na zkoušku potom trenér Michal Bílek má k dispozici brankáře Mariána Tvrdoně z Ústí nad Labem a záložníka Modoua Ndiayeho z Táborska.

„Je těžké říkat, jaká bude situace za 14 dní nebo tři neděle, ale třeba Jhon Mosquera už delší čas prokazuje vysokou výkonnost. Je to velmi nebezpečný hráč směrem dopředu, rychlý, důrazný, hraje dobře hlavou, má skvělé zakončení. O něj jsme stáli,“ říká Bílek na adresu kolumbijského křídelníka.

„Ondřej Pachlopník je mladý perspektivní kluk, který je nabitý energií a věřím tomu, že se tu bude chtít prosadit. Také se vrátili hráči z hostování a jsou tu samozřejmě i další, kteří by měli zvýšit konkurenci na všech postech,“ dodává kouč Bílek.

Na start nové sezony se šestapadesátiletý trenér už těší. Jeho svěřenci započnou ročník 21/22 domácím utkáním v rámci 2. předkola nově vzniklé Evropské konferenční ligy proti Dynamu Brest. Následovat bude ihned start FORTUNA:LIGY v Doosan Areně proti Mladé Boleslavi.

„Nemůžeme dělat žádné rozdíly, na obě soutěže se musíme připravit zodpovědně a do všech zápasů půjdeme stejným způsobem. Dostali jsme se do předkol Evropské konferenční ligy, kde budeme chtít postoupit do skupiny. V lize si nebudeme moct dovolit v úvodu nějakým způsobem zaváhat. Obě soutěže jsou pro nás velmi důležité,“ má jasno Michal Bílek.