Známý umělec Richard Loskot s obří lavičkou v centru Plzně narazil do zdi

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 31. květen 2021 06:59

Jakkoliv je obří lavička v centru Plzně kritizována za svou podobu a umístění, nelze odepřít, že jejím autorem je známý umělec Richard Loskot, který svá díla instaluje i v zahraničí. Jak je ale patrné z reakcí lidí, dílo v západočeské metropoli si mezi úspěchy nezapíše.

Rodák z Ústí nad Labem už svá díla instaloval v italském Trentu, Miláně, Monze, ve finském Oslu nebo Helsinkách. Letos v květnu pak zamířil do Plzně, když v prostoru u Americké třídy stloukl obří lavičku. U Plzeňanů ale příliš pochopení se svým posledním výtvorem nenašel.

„Výsledek práce a myšlenek lidí z nějaké neziskovky či úřadu?...platili jsme to všichni, nebo "aktivističtí umělci" ze svého ? pokud jsme to platili všichni, raději bych místo toho 50 laviček tam, kde chybí...,“ stojí v komentáři pod fotkou obří lavičky na Facebooku.

„Umění??? Vizuálním smogem proti vizuálnímu smogu??? Vy jste se zbláznili asi,“ hovoří další komentář z uživatelů sociální sítě. „Podobných zvětšenin laviček už jsem viděl tolik, že tam snad neni ani píď originality. Zezadu je to uplnej hnus,“ uvádí další z lidí.

Naopak kladných komentářů by člověk napočítal na prstech jedné ruky. Je tak více než zjevné, že Richard Loskot, finalista řady uměleckých soutěží, se svým dílem v Plzni doslova naradil do zdi, a Plzeňané už se nemohou dočkat toho, až jeho dílo z města zmizí.