Zloděj vykradl rodinný dům. Odnesl si starožitnosti i 200 tisíc v hotovosti

Zveřejněno v Krimi
Od - středa, 9. únor 2022 08:37
Zloděj vykradl rodinný dům. Odnesl si starožitnosti i 200 tisíc v hotovosti ilustrační. Foto: Policie ČR

Cennosti za téměř půl milionu korun zmizely z rodinného domu v plzeňské části Hradiště. Policisté po neznámém lupiči zatím pátrají.

Podle policejní mluvčí Veroniky Hokrové došlo ke krádeži 5. února době od 13.45 do 16.45. "Dosud neznámý zloděj vloupal do oplocené a běžně zabezpečené nemovitosti, přičemž si zřejmě vyčkal na dobu, kdy nebude její majitel doma. Dům se pyšnil nejen vzácnými starožitnými kousky, ale i loveckými potřebami. Je možné, že si zloděj objekt natipoval a poté uskutečnil svůj cílený plán," uvedla. Zloděj dům prohledal a zmocnil se lovecké kuše, čtyř kusů ocelových šípů a historický psací stroj, který byl uložený v černém kufru. Jeho předmětem zájmu se stal i uzamčený historický ocelový trezor s uloženou finanční hotovostí ve výši dvěstě tisíc korun a další cenné předměty.

Pachatel poškozenému majiteli způsobil "nenahraditelnou" škodu za několik stovek tisíc korun. Policisté se tímto případem majetkové trestné činnosti zabývají a mimo jiné podnikají kroky, které by je mohly navést na stopu pachatele, po kterém intenzivně pátrají.