Železnorudský areál Špičák investoval před zimou tři miliony korun, skipasy nezdražil

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 17. prosinec 2020 11:04
Špičák Lyžeřský areál na Špičáku je největším střediskem na západě Čech. Foto: plzen.cz

Největší horské středisko Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák se v přípravách na nastávající zimní sezonu 2020/21 soustředilo především na to, aby se zde lidé cítili co nejbezpečněji. Areál letos před zimou investoval okolo tří milionů korun jak do tradičního předsezonního servisu zasněžovací techniky, lanovky, vleků a roleb na úpravu sjezdovek, tak právě do systémových opatření souvisejících s pandemií. Lyžaře chce přilákat i tím, že nezdražil žádné skipasy, ceny zůstaly stejné jako loni, a navíc stále zvýhodňuje jejich online prodej.

„Věříme, že letos naši návštěvníci ve větší míře využijí právě nákup skipasů přes náš e-shop, který jsme zahájili už v úterý 15. prosince. Vyjde jednak o pět procent levněji, a navíc nabízí vyšší komfort zdravotního bezpečí s ohledem na situaci,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Pro běžkaře je podle jeho slov k dispozici pravidelně upravovaný tříkilometrový okruh přímo v areálu a v okolí desítky kilometrů dalších upravovaných stop, trasy do blízkého Německa.

Cena skipasů zůstává stejná

Celodenní skipas pro dospělého v hlavní sezoně pořízený přes zvýhodněný nákup na e-shopu stojí 646 korun (bez jakéhokoli čekání ve frontě). U kas za něj pak lyžaři zaplatí 680 korun. Na online nákupu nově vydělají také držitelé sezónních skipasů, především návštěvníků, kteří v areálu pravidelně lyžují. Díky věrnostnímu programu spuštěnému právě pouze v e-shopu dosáhnou na dvacetiprocentní slevu z aktuální ceny jakékoliv sezónní jízdenky.

Dezinfekce, rozestupy

Špičák má stejně jako ostatní velká horská střediska ČR k dispozici tzv. „covid“ manuál své profesní Asociace horských středisek (AHS) zaměřený právě na to, aby bez větších komplikací zvládl a co nejlépe skloubil bezpečnostní opatření s lyžováním či dalším sportováním svých návštěvníků. Snahou je, aby si lidé lyžování i nyní co nejvíce užili, ale zároveň se necítili ohroženi. Středisko je i v tomto ohledu na start zimní sezony připraveno včetně proškolení personálu. „Vše máme pokryto, ať už se týká například dezinfekčních prostředků, vytýčených rozestupů atd., vlastně už od příjezdu lyžařů na parkoviště. Pravidla budou dodržována při nástupu na lanovku a vleky, v rámci zázemí servisu a půjčovny, toalet až po občerstvení,“ uvádí Kasík. K zohlednění dojde i při hromadné výuce v lyžařské škole, kde se počet členů jednoho družstva sníží na šest. „Měli bychom to kapacitně zvládnout, byť zájem o tyto služby v posledních letech rostl, a i letos očekáváme, že tomu tak bude,“ dodal Kasík.