Zdrogovaný motorista prorazil autem plot, zastavil se až o strom

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 9. prosinec 2019 16:53
Nehoda Auto prorazilo plot a skončilo na zahradě. Foto: Policie ČR

Dřevěný plot prorazil po jezdeckém karambolu šestadvacetiletý řidič osobního automobilu Ford Focus, který havaroval v obci Štítary na Domažlicku. Divokou jízdu zakončil až na zahradě venkovské usedlosti. Tam ho zastavil až kmen ovocného stromu.

"Motorista nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk. Vjel do protisměru a dále vlevo mimo komunikaci, kde narazil do dřevěného oplocení domu, poté vjel na zahradu uvedeného domu, kde narazil do stromu," popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová.

Policisté vyšetřují nehodu ve Štítarech. Foto: Policie ČR

Na vozidle Ford vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun, na oplocení pět tisíc korun a škodu způsobenou na stromu vyčíslil jeho majitel na tisíc korun. Policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič užil k jízdě vozidlo nesplňující stanovené technické podmínky. Na obou nápravách měl pneumatiky rozdílného výrobce. Všechny pneumatiky byly sjety výrazně pod minimální stanovenou mez.

"Požití alkoholu u řidiče vyloučila dechová zkouška, orientační test na návykové látky byl však pozitivní na marihuanu a pervitin. Řidič se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči," doplnila mluvčí policie. Nehoda se obešla bez zranění.