Zdravotní problémy hráčů? Každý den je to lepší a lepší, říká asistent trenéra Marek Bakoš

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 7. duben 2023 10:20
Zdravotní problémy hráčů? Každý den je to lepší a lepší, říká asistent trenéra Marek Bakoš Foto: FC Viktoria Plzeň

Již v sobotu čeká plzeňskou Viktorii další důležitý ligový zápas. Od 19:00 přivítá v Doosan Areně hosty z Jabloncem. Asistent trenéra Marek Bakoš věří v podporu publika a kýžené vítězství. Zástupce realizačního týmu poskytl pro klubový web předzápasový rozhovor, který vám exkluzivně přinášíme.

Marku, jaký je hlavní cíl do sobotního zápasu?
Všichni mají jasná očekávání, naši fanoušci, klub, my trenéři – a to, že bychom měli zvítězit. Celý týden na tom pracujeme, dáváme dohromady sestavu, jednotlivé posty, chystáme se na soupeře. Jablonec odehrál dva zápasy v posledních dnech, poctivě jsme je sledovali a těšíme se na sobotu. Věřím, že přijde dost lidí a podpoří nás v nelehké situaci. Moc dobře víme, že jsme nějakou dobu nevyhráli a první domácí zápas v dubnu to chceme změnit.

V posledním zápase s Boleslaví jsme poprvé na jaře neinkasovali, je to bod, od kterého se lze odpíchnout?
Je to určitý signál, čistý štít je před domácím zápasem povzbudivý. Na druhou stranu i potřebujeme góly dávat, aby lidi, kteří přijdou na fotbal si to užili. Chceme dávat góly, žádné nedostávat a vyhrát.

Ty to znáš dobře i z vlastní bohaté hráčské kariéry, jak důležité je v hlavě zapomenout na poslední zápasy a koncentrovat se pouze na ten nejbližší?
Hráči jsou dost zkušení, aby navnímali o co jde a zároveň jim to nijak nesvazovalo nohy. Jsou to dobří hráči, v minulých měsících to pravidelně dokazovali. My jim věříme, že budou v sobotu správně nažhavení a že to bude i dobře vypadat.

Poslední zápasy přišla tým podpořit velmi slušná návštěva, věříte, že i v sobotu nás opět požene zaplněná Doosan Arena?
Na zápas se těšíme. Myslím si, že i plzeňští fanoušci cítí, že potřebujeme podpořit na hřišti. Každý náš domácí zápas je z pohledu atmosféry velmi dobrý. Navíc se má vylepšit počasí, takže věřím v plný stadion a v to, že tu podporu na hřišti ucítíme a pomůže nám.

Někteří hráči měli minulý týden zdravotní problémy, jaká je nyní situace?
Někteří nemohli hrát, někteří nedohráli. Ale pracujeme se na tom, každý den je to lepší a lepší. My se rozhodneme na poslední chvíli, i podle aktuální formy. Věřím, že budou všichni k dispozici v plné síle a sobotní večer zvládneme.