Západočeské derby je tu, do Varů přijíždí Plzeň

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 1. listopad 2022 11:09
Západočeské derby je tu, do Varů přijíždí Plzeň Foto: HC Energie Karlovy Vary

Druhé západočeské derby je tu! Energie má svému odvěkému rivalovi co vracet. V prvním vzájemném duelu totiž na plzeňském ledě padla. Podaří se ji v pátek zvítězit a získat důležité tři body? Utkání startuje v 17:30. Přijďte energetiky podpořit a dovést k důležitému vítězství.

Po nevydařeném úvodu, kdy prohrála úvodní čtyři utkání, se Škoda zvedá. Zatím to vypadá, že se vyplácí změna trenérů. S těmi přišel nový impuls, ale také zlepšený herní projev. Plzeň hraje celoplošný, důrazný a poctivý hokej, který zatím funguje a přináší body. Díky tomu svěřenci trenéra Kořínka stoupají tabulkou vzhůru. Z posledních šesti duelů prohráli pouze jednou, na ledě vedoucích Pardubic. Naposledy plzeňští hokejisté vyhráli ve středu, kdy na svém ledě porazili pražskou Spartu 4:0. První nulu v sezóně vychytal brankář Pavlát.

Produktivitu Škody táhnou šestnáctibodoví Petr Kodýtek (8+8) s Aleksi Rekonenem (6+10). Urostlý Kryštof Hrabík posbíral jen o tři body méně (5+8) a je zatím asi největším ofenzivním překvapením. Bodově se daří také obráncům. Již dvanáct bodů má na kontě Lukáš Kaňák (2+10), o bod méně má zkušený Petr Zámorský (3+8). Velmi dobře si vedou také oba brankáři. Ti se v brance pravidelně střídají, proto nelze říct, kdo je jedničkou. Lepší čísla má zatím mladší Dominik Pavlát, jehož úspěšnost činí úctyhodných 92,27%. Bude to on, kdo se postaví do branky v pátečním derby?

Ve středu porazila Plzeň na svém ledě Spartu. První start si v novém klubu odbyl slovenský forvard Adrian Holešinský. Šestadvacetiletý útočník se prezentoval velmi dobrým výkonem. Nejprve v přesilové hře nastřelil tyčku, poté se dočkal i gólu, když pečetil vítězství svého nového týmu střelou do prázdné branky.

Z DOMÁCÍHO TÁBORA

Karlovarští mají za sebou dvě porážky. Nejprve na svém ledě podlehli Třinci, v úterý pak prohráli v Olomouci. Na ledě Mory poprvé v sezóně nevstřelili ani gól. Vrátí se v západočeském derby na vítěznou vlnu? Pozitivní zprávou je, že se již vyprazdňuje marodka. Do sestavy se již vrátili Hladonik, Kohout i Sapoušek. V Olomouci nedohrál elitní centr Černoch. Na marodce naopak nadále zůstává kapitán Vondráček, mladý útočník Kofroň a zkušený obránce Rohan.

Slavnostní okamžik prožije před úvodním vhazováním útočník Tomáš Rachůnek. Páteční západočeské derby bude totiž jeho pětistým utkáním v nejvyšší soutěži. Podaří se mu potvrdit roli nejproduktivnějšího hráče Energie a prosadí se gólově proti úhlavnímu rivalovi?