Západočeská galerie v Plzni představí veřejnosti díla Bohumila Konečného

Zveřejněno v Kultura
Od - čtvrtek, 30. září 2021 08:26
Západočeská galerie v Plzni představí veřejnosti díla Bohumila Konečného Foto: M. Osvaldová

Výběr zhruba 40 nejlepších a nejznámějších děl z rozsáhlé kolekce představuje komorní výstava Bohumil Bimba Konečný. K vidění je až do 28. listopadu v přednáškovém sále Západočeské galerie v Pražské ulici.

Mezi exponáty jsou ilustrace pro časopiy a dobrodružné romány, ukázky z reklamní tvorb a nechybí ani Konečného komiksová bojovnce Amazona. "Bohumil Bimbo Konečný je mojí srdeční záležitostí, na jeho knížkách jsem vyrostl. Je mým obrovským potěšením, že se podařilo vrýt jméno Bohumila Konečného do odborné literatury a že se o jeho sbírky bude starat Západočeská galerie," uvedl autor výstavy Jan Hosnedl.

Podle ředitele Západočeské galerie v Plzni Romana Musila vznikla výstava ze dvou důvodů. "Chtěli jsme se zapojit do aktivit Jana Hosnedla, který připravuje slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě ve Skrétově ulici a otevření naučné stezky. Druhým důvodem je fakt, že jsme zakoupili obrovské množství prací, které zahrnuje průřez celé jeho tvorby. Využili jsme tuto příležitost, abychom udělali komorní výstavu," vysvětlil Musil.

Podle kurátorky výstavy Evy Skořepové byl Konečný výjimečný umělec. "Chtěli bychom dát veřejnosti možnost, aby si prohlédli pár originálů, které máme v naší sbírce," dodala.