Zaklíněnou kočku museli vyprostit strážníci

Foto: MP Plzeň

Dost netradiční záchrannou akci zvířete mají za sebou borští strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat. V pátek jeli osvobodit kočku uvízlou vedle motoru auta. Před vyproštěním musela zvíře uspat veterinářka.

Foto: MP Plzeň

Nářek a mňoukání ozývající se z motorového prostoru vozidla překvapilo osmatřicetiletého Plzeňana, který zaparkoval svoje auto po cestě z Koterova v Květné ulici na Slovanech. O pomoc se vzápětí nato obrátil na městsku policii. „Borští strážníci zjistili, že se tam nachází kočka zaklíněná tělem vedle motoru. Žalostně naříkala a nedalo se na ni sáhnout. Strážníci proto zavolali zvěrolékařku, která zvíře uspala, aby jej mohli odtamtud šetrně vysvobodit,“ popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Řidič vozidla se pokusil usnadnit hlídce přístup ke zraněné kočce tím, že odstranil kryt a sání motoru. „Potom bylo nutné auto pomalu nadzvednout pomocí heveru ze služebního auta, a nakonec demontovat z vozidla přední kolo. Teprve potom se podařilo účastníkům záchrany kočku vyprostit,“ dodala mluvčí. Zvíře utrpělo jen drobná poranění, která mu byla ošetřena. V plzeňském útulku, kam byla kočka odvezena, dostala jméno Máša.