VIDEO: Začala rekonstrukce tramvajové trati na Klatovské. Řidiči trpí v kolonách, cestující musí přestupovat

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 1. srpen 2023 11:42

Média

Kvůli opravě tramvajové trati jezdí od dnešního dne tramvaje linky číslo 4 pouze v úseku Košutka – Dobrovského. V úseku Univerzita/Bory – Dobrovského vozí cestující náhradní autobusová doprava – linka 4A. Se zdržením ale musí počítat i řidiči, v každém ze směrů je jim k dispozici pouze jeden jízdní pruh, což se už dnes ráno a dopoledne odrazilo na hustotě provozu, a to zejména z Bor do centra města.

klatovska2Rekonstrukcí projde úsek od Alešovy do Mánesovy ulice. Vodárna Plzeň pak navíc stavební práce využije k tomu, aby v křižovatce Klatovská X Dobrovského X V Bezovce vyměnila vodovodní potrubí. „Co se týká tramvajové trati, tak tam navazujeme na úsek, který se dělal vloni, kdy to bylo z Dobrovského do Alešovy ulice. Letos tedy využijeme stejnou technologii v další části Klatovské. Mezi Alešovo a Mánesovou ulicí vyměníme velkoplošné železobetonové panely, které už nevyhovují, za pevnou jízdní dráhu s ocelovými plochými pražci,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. 

Pro řidiče byl zachovaný jeden jízdní pruh v každém směru. V prvních hodinách omezení se vytvářely kolony zejména ve směru z Bor do centra města. 

Zásadní omezení čeká cestující v městské hromadné dopravě. Tramvaje linky 4 jezdí pouze v úseku Košutka – Dobrovského. V úseku Univerzita/Bory – Dobrovského je zavedena náhradní autobusová doprava – linka 4A. Dojde také k drobnému odklonu nočních linek N1 a N4. Zastávky Dobrovského budou v obou směrech přesunuty do ulice Edvarda Beneše v blízkosti křižovatky s ulicí Dobrovského.

VIDEO: Začala rekonstrukce tramvajové trati na Klatovské. Řidiči trpí v kolonách, cestující musí přestupovat Zdroj: se souhlasem ZAK TV