Originál telefonu vyměnil za bezcennou maketu! Poznáte pachatele z plzeňské prodejny?

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 28. únor 2023 16:47
Originál telefonu vyměnil za bezcennou maketu! Poznáte pachatele z plzeňské prodejny? Foto: Policie ČR

Policisté obvodního oddělení Plzeň 2 vyšetřují případ krádeže mobilního telefonu z plzeňské prodejny. Neznámý pachatel předstíral, že si chce pořídit nový mobil, originál telefonu přitom vyměnil za maketu. Policisté nyní žádají veřejnost o pomoc při objasňování případu. Poznáte muže na fotografii?

Dosud neznámý pachatel navštívil v pondělí 13. února kolem půl páté odpoledne jeden z obchodů s mobilními telefony na Slovanech. "Pachatel předstíral zájem o koupi nového telefonu. Následně využil chvilkové nepozornosti prodavače a originál nového telefonu uschoval do kapsy. Místo něj vložil do krabičky nefunkční maketu stejné značky. Poté pod záminkou, že si ve vozidle zapomněl peníze, prodejnu opustil. Poškozené společnosti způsobil škodu přes 18 tisíc korun," uvedla mluvčí policie Michaela Raindlová.

"Policisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycena osoba důležitá pro trestní řízení. Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158," doplnila Raindlová.