Výroční zápas s tříbodovou tečkou. Plzeň otočila duel s Dynamem

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 18. září 2021 20:53
Výroční zápas s tříbodovou tečkou. Plzeň otočila duel s Dynamem Zdroj: FCVP

Když v 53. minutě inkasovali, nevypadalo to na příliš šťastné oslavy 110. výročí vzniku klubu. Nakonec ale fotbalisté Viktorie Plzeň zabrali a díky gólům obránců Radima Řezníka a Lukáše Hejdy přecijen vybojovali tři body za výhru 2:1.

První šanci zápasu měla Viktoria. Konkrétně Luděk Pernica, jenž odehrál svůj 250. zápas v nejvyšší české soutěži. Po rohu Jana Sýkory trefil hlavou ovšem pouze tyč. Na druhé straně se do úniku dva na jednoho dostali Bassey – Hora, naštěstí Pernica skvěle přečetl záměr obou hráčů a míč zablokoval do zámezí. Branková konstrukce poté zvonila i za Jindřichem Staňkem, když tyč napálil po skvělé přihrávce van Burena Patrik Čavoš. Z hostujících hráčů v aktivitě pokračovali zejména Bassey a Hora, v následné akci si totiž znovu tito dva ťukli balon a bývalý hráč Viktorky v zakončení jen těsně minul. První poločas tak skončil bez branek.

Budějovice vstoupily také do druhé půle tou správnou nohou, a dokonce se dostaly do vedení. Do přesného centru van Burena se opřel Bassey a parádními nůžkami otevřel skóre. Viktoriáni se následně pokusili o rychlé vyrovnání, ale hlavičkující Mosquera sám před brankářem pouze prověřil kvality Vojtěcha Vorela. V další příležitosti Milan Havel pálil zpoza vápna nad břevno. V 68. minutě už se Západočeši dočkali, Radim Řezník zasekl ve vápně a levačkou na zadní tyč rozradostnil Doosan Arenu. A o deset minut později byla na stadionu ještě větší exploze štěstí, centr Sýkory trefil přesně hlavou Lukáš Hejda a otočil stav zápasu! Ten už vydržel až do závěrečného hvizdu i díky dvěma perfektním zákrokům Staňka v závěru. Viktoria tak výroční utkání ve znamení 110 let od založení klubu oslavila výhrou 2:1.